Чому Росія боїться ядерного потенціалу НАТО, пояснив аналітик

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Малі країни, які мають ядерне озброєння, не впевнені у власній безпеці та мають серйозних супротивників поруч. Ядерну зброю вони розглядають як засіб стримування. Про це сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.

“Китай — Індія, Китай — Пакистан мають практично спільні ядерні сили. Якщо ми візьмемо Ізраїль, який не належить до ядерних держав офіційно, але має приблизно 200 боєголовок, це всі країни, які практично всі не впевнені у власній безпеці, і в них серйозні противники поруч. Вони, звичайно, вважають, що ядерна зброя — це засіб стримування. Ядерна війна для цих держав була б смерті подібна”, — пояснив він.

Алесін звернув увагу, що, починаючи з часів Радянського Союзу, США і Росія перебувають у стані ядерного протистояння.

“Коли почалася розрядка, усім здалося, що нарешті перегони ці зупиняться, і світ стане спокійнішим, стабільнішим, його майбутнє буде передбачуваним. Але події останнього часу і загострення стосунків між Росією та колективним Заходом спричинила та обставина, що країни вийшли з основних угод, які регулювали чисельність носіїв і ядерних боєголовок”, — зауважив аналітик.

Він нагадав, що спочатку через взаємні звинувачення було розірвано угоду про знищення ракет середньої та меншої дальності.

“Усі ракети, які носили ядерну зброю, було знищено, а самі ракети відправлено до сховищ, а частину з них було перероблено на ядерне паливо для атомних електростанцій. Росія навіть частину цих боєголовок збіднених продавала Сполученим Штатам Америки як паливо для ядерних електростанцій. Але, як ми бачимо, ситуація загострюється. На тижні Російська Федерація оголосила про те, що вона заморожує свою участь в угоді про скорочення стратегічної ядерної зброї та не буде більше дотримуватися цих угод юридично. Але по-джентельменськи Росія погодилася, не збільшувати різко чисельність свого ядерного потенціалу. Практично те ж саме зробили Сполучені Штати, але сказали, що більше не передаватимуть дані телеметрії про стан свого ядерного потенціалу Росії”, — повідомив Олександр Алесін.

Незалежний військовий аналітик додав, що Росія заявила про те, що вона боїться НАТО, оскільки загальний ядерний і неядерний потенціал країн Північноатлантичного альянсу вищий, ніж у РФ.

“НАТО перевершує Росію за чисельністю військ, авіації, танків за деякими видами озброєнь від 5 до 10 разів. Росія заявляє, що звичайним озброєнням вона не може протистояти НАТО, а в разі, якщо НАТО вступить у війну, наприклад, в Україні, то тоді Російська Федерація залишає за собою право застосування ядерної зброї. Ось приблизно так виглядає зараз ситуація з ядерною зброєю”, — констатував він.

Читайте також: Ядерна зброя Путіна — блеф: аргументи навів військовий експерт

Нагадаємо, заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко вважає, що байдужість країн Європейського Союзу до запровадження санкцій проти режиму Лукашенка призвела до узгодження між Москвою та Мінськом про розміщення тактичної ядерної зброї (ТЯЗ) на території Білорусі.

Прямий ефір