Російські федеральні канали практично не висвітлювали так звані президентські “вибори”, що свідчить про марність цього заходу. Натомість, у день “голосування” вони приділили всю увагу кандидату “номер один” — Володимиру Путіну, що розглядається як пряма агітація. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.
“Насправді дивовижна історія, що російські федеральні канали практично не висвітлювали ці “вибори”. Тобто буквально по засіках поскребли — так, “вибори” почалися, ось такі-то кандидати, голосують на таких-то дільницях. У принципі, все. На моїй пам’яті вперше так, що федеральні телеканали досить мало часу приділяють так званим “виборам”, — сказав він.
Давлятчин припустив, що, ймовірно, висвітлення мінімальне, оскільки всі прекрасно усвідомлюють, що “вибори” не мають великого значення.
“Як ви поясните звичайним людям, що є “вибори”, на яких присутні Володимир Путін і три, вибачте мене, ноунейми? Хоча пропаганда, звісно, вдає, що “все добре”, проте люди все чудово розуміють. Загалом історія доволі зрозуміла, тому останніми днями ми й бачили доволі мало повідомлень про так звані “вибори” в ефірі федерального телебачення”, — пояснив журналіст.
Натомість, як він зазначив, російські пропагандистські канали приділили значну увагу кандидату “номер один” — Володимиру Путіну.
“Наприклад, сьогодні були “Вести недели” з Дмитром Кисельовим. Там перший сюжет Кисельов почав із Путіна, з інтерв’ю, яке Путін дав йому цього тижня. У нормальних умовах Центрвиборчком, за ідеєю, мав би сказати, що це порушення, тому що триває день “виборів” і агітація заборонена. А інтерв’ю — це агітація за головного “кандидата”. Але оскільки в Центрвиборчкомі сидить Елла Памфілова, чого можна чекати від так званого Центрвиборчкому?”, — підсумував Ілля Давлятчин.
Читайте також: Антикремлівські акції відбулися в Росії та за кордоном під час виборів президента РФ — деталі
Нагадаємо, проведення Москвою так званих “виборів” на тимчасово окупованих територіях України засудили в Організації Об’єднаних Націй. Відповідну заяву підписали 55 країн, а також члени Європейського Союзу. Вони закликали не визнавати будь-яку зміну Кремлем статусу Криму, Севастополя, а також Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.