Російські удари по українських енергетичних об’єктах можуть бути пов’язані з наміром окупантів дестабілізувати роботу промисловості, сільського господарства, які теж суттєво зав’язані на енергетику. Підірвати економіку загалом і таким чином розхитати ситуацію всередині Української держави. Такою думкою поділилася начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 23 березня.
На її думку, знищення літаків А-50 Силами оборони також внесло поправки в плани окупантів щодо нанесення масованих ударів, оскільки саме ці літаки займалися наведенням і коригуванням авіації РФ.
“Можна міркувати по-різному. Але що насправді в голові в окупантів, вгадати дуже складно. У цій ситуації мені вбачається розуміння цього дещо відтермінованого процесу в тому, що було важливе втручання Сил оборони в цей процес. Тобто, знищення таких потужних повітряних розвідувальних пунктів, як літаки А-50, внесло серйозні поправки в плани втілення масованих ракетних ударів. Вони координували діяльність авіації та морських ракетоносіїв, могли збирати максимум розвідданих і розуміти напрямки зосередження зусиль таких атак. Однак втручання в роботу їхньої авіації суттєво зруйнувало їхній план, це очевидно”, — сказала Гуменюк.
Крім того, зима в Україні була не дуже суворою, доповнила вона. Основна ставка країною-агресором робилася не на погоду.
“Зараз, на момент переходу з опалювального сезону на звичайний, росіяни можуть сконцентрувати удари саме на тому, що відновлення роботи промисловості, сільського господарства теж істотно зав’язано на енергетику, зокрема, і робота портової інфраструктури. Може бути, що в пріоритеті у ворога саме такі аспекти”, — зазначила гостя ефіру.
Однозначно, що основна ставка росіян зроблена на те, щоб підірвати економіку України загалом, щоби створити внутрішню напругу в державі, вважає Гуменюк.
“Кожного разу перемикання електрики і перерозподіл електроенергії в разі аварійних або стабілізаційних відключень створювали певну напругу в суспільстві”, — доповнила спікерка.
Крім того, на терміни атак російських окупантів могли вплинути “вибори” в РФ, припустила Гуменюк.
“У цій ситуації абсолютно ймовірно, що терміни втілення таких атак посунула підготовка до “виборів”. У них були очевидні ставки на те, що псевдовибори мають відбутися максимально переконливо для світової спільноти”, — резюмувала Гуменюк.
Читайте також: Росія продовжила масовий терор: тактику весняних обстрілів проаналізували експерти
Як повідомлялося раніше, під час масованої повітряної атаки 22 березня росіяни завдали ударів по найбільшій гідроелектростанції України — Дніпровській (ДніпроГЕС) у місті Запоріжжя.
Читайте також: Російські окупанти можуть спробувати повторити удари по найбільшій гідроелектростанції України, — пресцентр Сил оборони півдня