Чому питання щодо санкцій проти “Росатома” залишається невирішеним, пояснив Пендзин

Ілюстративне фото: bloomberg.com

Проти Росії вже запроваджено 13 пакетів санкцій, але в жодному з них не міститься обмежень щодо державної корпорації з атомної енергії “Росатом”. Виникає питання: чому? Відповідь криється у взаємних інтересах країн. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Коли ми говоримо про “Росатом”, необхідно розуміти, що є досить велика кількість взаємних інтересів, зокрема і в європейських країнах, особливо у східноєвропейських, які зав’язані на ті чи інші поставки з боку цієї організації”, сказав він.

Експерт зазначив, що в жодному з 13 санкційних пакетів, ухвалених до сьогоднішнього дня проти Росії, немає згадки про “Росатом”.

“Хоча згадаймо, що питання систематично порушувалося певними країнами, але під час підготовки 14-го пакета, знову ж таки, про “Росатом” не говориться жодного слова. При цьому ми пам’ятаємо позицію Польщі, позиції країн Балтії, які пропонували: “Ви продовжуєте чинні контракти, продовжуєте захоронювати на території Росії відпрацьоване на французьких АЕС ядерне паливо не питання, але давайте хоча б не подовжувати контракти та не укладати нові”, наголосив Пендзин.

Однак, як він зазначив, питання про санкції проти “Росатома” залишається невирішеним.

“Американці вже ухвалили рішення [заборона на імпорт] щодо закупівель збагаченого урану, але європейці поки що не відреагували. Тож є дуже багато моментів, дуже специфічних технологічних моментів, які реально поки що не дають можливості європейцям ухвалити жорсткі рішення щодо російського атомного підприємства”, резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Ядерна безпека — перший пункт українського мирного плану та одна з ключових тем Саміту миру (ВІДЕО)

Як повідомлялося, перший Глобальний саміт миру завершився сьогодні, 16 червня. Саміт миру у Швейцарії це перший крок до справедливого миру, заснованого на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і 4 міжнародні організації.

Прямий ефір