Мешканців таких міст, як Москва і Санкт-Петербург, практично не мобілізують на повномасштабну війну проти України. Таким чином, влада країни-агресора намагається уберегти себе від можливих протестів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила юристка, правозахисниця, засновниця проєкту “Ковчег” Анастасія Буракова.
“Москва — столиця, де сконцентровані органи влади, і якісь заворушення, наприклад, у таких столичних містах, як Москва, трохи менше в Санкт-Петербурзі, небажані для влади. Тому в Москві і в Петербурзі намагаються створити атмосферу, що війни немає, зокрема навіть активної фази мобілізації, яка була наприкінці вересня на початку жовтня 2022 року”, — сказала вона.
За її словами, очевидно, що мобілізаційні заходи в столиці проходили на порядок нижче за інтенсивністю, ніж в інших російських регіонах, особливо бідних регіонах.
“Якщо ми подивимося на віддалені від столиці населені пункти, то в деяких селах на війну забирали більш як половину чоловічого населення, яке могло там знайтись у відповідному віці. Тому тут, звісно, дається взнаки небажання хвилювати москвичів і бажання показати картинку, що ніякої війни немає. А те, що кожного дня в Україні вбивають людей ракетами, це десь далеко і по телевізору, але не про Москву”, — зазначила вона.
Буракова наголосила, що такий підхід з боку Кремля слідує простому і практичному плану, який спрямований на зменшення можливих хвилювань.
“Але зараз ми бачимо спробу підготуватися до нової хвилі мобілізації, зокрема бачимо це за новим ухваленим законом. Буквально близько трьох тижнів тому Державна Дума анонсувала в нову осінню сесію, коли вийде з канікул, про запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від призову в рамках мобілізації. Усе це нам дає підстави вважати, що цілком можливо, влада готує нові хвилі мобілізації”, — підсумувала Анастасія Буракова.
Читайте також: Через 2-3 місяці Росія зможе кинути на південь нові резерви — думка
Як повідомлялося, росіянок закликають підписувати контракт і вирушати на війну проти України. Рекламні буклети розкладають у місцях, де, ймовірно, буває багато жінок — дитсадках, бібліотеках, поліклініках і навіть у жіночих консультаціях.