Чому Іран відкрито оголосив про укладення договору з РФ про купівлю Су-35, пояснив Семиволос

Ігор Семиволос. Скріншот: uatv.ua

Раніше військове співробітництво з РФ Іран ретельно приховував, навіть “Шахеди” перефарбовували і переписували на “Герані”. Зараз Іран відкрито оголосив про укладення договору з РФ про купівлю Су-35. На думку директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса, озвучену сьогодні, 14 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, нині угоду винесено в публічну площину з кількох причин.

“Тому що тут ми маємо зворотну угоду. Тут Іран купує у Росії і про це гучно говорить. Тому що йому, очевидно, вигідно заявити про це, немає жодних обмежень для Ірану у зв’язку з уже припиненням дії відповідної резолюції, обмеження знято, і Іран про це заявляє. Важливо також зазначити, що це дуже чіткий сигнал, який подає Іран усім іншим партнерам, й іншим країнам, що Росія — це не просто один із партнерів, а дуже важливий союзник, який надає Ірану сучасне озброєння. І, як мені здається, це такий самий сигнал США та Ізраїлю з приводу того, що, мовляв, ось дивіться, тепер у нас є нове якісне озброєння, і тому залиште всілякі надії застати нас зненацька”, — сказав він.

Також експерт підтвердив, що можна вважати, що це відповідь на заяву глави Пентагону Ллойда Остіна, яку він зробив в Ізраїлі.

“Можна і так вважати, тому що там нібито заяву Ллойда Остіна достатньо було інтерпретовано, що ось буквально скоро почнеться військова операція Ізраїлю проти Ірану, наскільки я розумію, що це не так. Це, скоріше, розглядається можливість такої операції в перспективі, у разі, якщо ситуація дійсно наблизиться до цієї червоної риски й Іран створить ядерну зброю. У цьому плані, я думаю, Ллойд Остін не сказав нічого нового, крім того, що говорив Ентоні Блінкен під час свого візиту на Близький Схід, що всі варіанти на столі, зокрема військовий варіант також розглядають”, — каже Семиволос.

За його словами, ізраїльські експерти кажуть, що вони особливо сильно не хвилюються з приводу купівлі цих літаків.

“Потрібно ще перевіряти, але там стверджується, що є великі проблеми з прицілами. Нібито ці ж літаки, а ми знаємо про те, що від них попередньо відмовився Єгипет і ще раніше Алжир, Іран уже третій покупець цих літаків, і стверджується, що у зв’язку з санкціями Росія не може поставити повністю укомплектовані літаки з готовими системами прицілювання. Тому ізраїльтяни досить прохолодно поставилися, без особливого ажіотажу, до такого повідомлення”, — розповів директор Центру близькосхідних досліджень.

Також Семиволос додав, що зараз через, ймовірно, очевидні обставини на фронті, Росія була змушена зробити цей крок й Іран про це гучно заявляє.

Читайте також: Співпраця між Росією та Іраном вступила в нову фазу — деталі та оцінки (ВІДЕО)

Прямий ефір