Іноземні найманці, які перебувають на службі в російській армії, дезертирують через безпосереднє зіткнення з реальністю: “м’ясними штурмами” і страхом перед смертю. Про це сьогодні, 3 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Антонюк.
“Така тенденція триває вже не перший рік. У принципі, перша причина, що, коли ти підписуєш контракт, то ти до кінця не уявляєш, з чим зіткнешся. Але, тим не менш, російська пропаганда свою справу робить… Також — це можливість заробити, як пояснюють цим найманцям, великі й легкі гроші”, — сказав він.
За словами військового, для багатьох іноземців, які вирішили стати найманцями, гроші стають вирішальним аргументом.
“20 доларів на місяць і 2 тис. доларів, погодьтеся, це запаморочення ще того характеру… І ось, вони підписуються, а далі стикаються з реаліями життя. По-перше, у ставленні до них. По-друге, що вони є “гарматним м’ясом” і страх перед смертю або бути покаліченим”, — наголосив він.
Антонюк також зазначив, що в іноземних найманців відсутня ідеологічна складова мотивації.
“Думаю, це і формує таку тенденцію саме щодо дезертирства. Тому що жити, як мені здається, більш-менш адекватній людині хочеться завжди”, — підсумував Олександр Антонюк.
Читайте також: Російське вербування іноземців на війну в Україні: причини та наслідки проаналізували експерти
Як повідомлялося, непальські найманці масово дезертирують із російської армії через невиплату обіцяних грошей, жорстоке поводження з боку командирів і величезні втрати в “м’ясних атаках”.