Чого варто очікувати Києву за підсумками візиту Блінкена і Леммі — думка політолога

Дмитро Левусь. Фото: uatv.ua

Сьогодні, 11 вересня, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі та держсекретар США Ентоні Блінкен прибули до Києва. Не виключено, що в рамках візиту вони проведуть консультації з керівництвом України щодо дозволу на удари західною далекобійною зброєю по військових об’єктах на території Росії. Такою думкою поділився політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“З високим ступенем вірогідності зараз вибудовується така спільна лінія щодо російсько-української війни у США і Великої Британії. І вона, можливо, буде дієвою. Це свого роду повернення до традиційної політики партнерських відносин США і Великої Британії”, — зазначив Левусь. 

Якщо говорити про конкретику і про те, чого очікує Київ, то про них уже неодноразово заявляв глава Української держави Володимир Зеленський, нагадав політолог.

“Є речі, які Україні необхідні. І про це постійно говорить керівництво країни. Це питання надання Києву додаткових озброєнь, питання ППО. І це питання можливості нанесення ударів західною зброєю по території Росії. Я думаю, що консультації будуть саме з цього приводу”, — сказав спікер. 

Дмитро Левусь не виключає, що сьогодні відбудуться консультації, а от саме рішення можуть ухвалити 13 вересня, коли президент США Джо Байден зустрінеться з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. 

“Звичайно, хотілося б, щоб це було повноцінне рішення. Я дуже добре пам’ятаю, коли восени було заявлено про допомогу США, і здавалося, що залишилися суто технічні моменти. Але це затягнулося на пів року, тому ми виходимо з реалій. Будь-яке може статися і в цьому випадку. Але думаю, що зараз кон’юнктура дійсно така, коли вже просто не залишилося аргументів. Можливо, буде поступовий дозвіл, наприклад, за певними цілями, або ж обмеження за дальністю”, — сказав гість ефіру.

Також, на його думку, сторони обговорять проведення другого Глобального саміту миру.

“Є різні позиції щодо того, як він має і де відбуватися. Це і питання рівня представництва, і можливості участі Росії, в якій якості. Тобто очевидно, що Україна не буде йти на будь-які умови РФ, щоб вона там була присутня. Думаю, що ось це ті теми, які будуть порушуватися на переговорах”, — акцентував політолог.

Читайте також: Співпраця між Росією та Іраном, що зростає, загрожує європейській безпеці, — Блінкен

Як повідомлялося раніше, державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен прибув до Києва з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Леммі.

Прямий ефір