Чого очікувати від саміту ШОС в Астані — думка політолога

Прапори країн ШОС. Фото: Sputnik Грузія

У столиці Казахстану Астані стартував дводенний саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС). На нього вже прибув глава КНР Сі Цзіньпін. Очікується, що на полях саміту він проведе переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Цей захід укотре показує, з ким учасники ШОС прагнутимуть спілкуватися. І це не Путін. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Олег Лісний.

На його думку, учасники саміту обговорюватимуть, зокрема, Україну.

“Цей саміт показує, хто в домі “хазяїн”, з ким будуть прагнути спілкуватися. А це далеко не Путін. Я абсолютно згоден з думкою, що “українське питання”, як вони називають, буде обговорюватися”, — зазначив Лісний.

Він не виключає, що Путін і Сі будуть разом просувати черговий “мирний план” або навіть “плани”.

“Вони будуть висувати, напевно, якийсь “мирний план” або “мирні плани”, або зривати наші якісь дії. І тут далеко ходити не треба — саміт, який Україна планує організувати цього року, вони теж будуть пікетувати”, — вважає політолог.

На його думку, учасники можуть серед іншого обговорювати наслідки поїздки Путіна до Північної Кореї.

“Але тут теж два варіанти: або це ініціатива Путіна, або ця поїздка була здійснена з дозволу Китаю. Тут тоді різні абсолютно будуть теми для розмови. Але в будь-якому разі від цього спілкування Україна не повинна очікувати якогось позитиву, на жаль”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Для більшості демократичних країн світу партнерство з РФ небажане, — Кучухідзе

Нагадаємо, Іран став 9-ю країною, яка приєдналася до Шанхайської організації співробітництва (ШОС). Рішення ухвалили на онлайн-саміті глав держав ШОС у Нью-Делі. Цього разу очікується приєднання до ШОС Білорусі.

Прямий ефір