Чого очікувати від “Рамштайну-11” — думка військового експерта

Олексій Резніков на зустрічі "Рамштайн-10" в онлайн-форматі. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Цього місяця відбудеться чергова, 11-та зустріч у форматі “Рамштайн”. Серед пріоритетних питань щодо необхідного озброєння залишаються системи ППО, снаряди для важкої артилерії 155-го калібру. Не виключено, що учасники також обговорять надання Україні сучасної бойової авіації. Про це сьогодні, 7 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав колишній прессекретар Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов. 

“Цілком очевидно, що, з урахуванням того, що нинішня війна РФ проти України є війною артилерії, нам за підсумками “Рамштайну” потрібні боєприпаси, боєприпаси в товарних кількостях. Необхідні боєприпаси 155-го калібру — основного для того артилерійського озброєння, яке ми отримуємо в межах військово-технічної допомоги від західних партнерів. Інше обладнання, зокрема системи протиповітряної оборони. Можливо, і, найімовірніше, буде знову порушуватися питання про передачу бойових платформ типу F-16. Оскільки літаки нам потрібні”, — сказав експерт. 

Селезньов зазначив, що МіГ-29, які Україна зараз отримує від Польщі та Словаччини, це, безумовно, хороша допомога. Але ЗСУ потрібні винищувачі четвертого покоління, які здатні на рівних боротися із сучасними літаками, що перебувають на озброєнні російської окупаційної армії. 

Очікується, що засідання контактної групи з оборони України відбудеться на американській авіабазі Німеччини, де відбувалася і перша зустріч рік тому, у квітні. У цьому, безумовно, є свої переваги, вважає Селезньов. 

“У межах комунікації керівників оборонних відомств тих країн, які входять до проєкту “Рамштайн”, безумовно, це дуже важливий фактор. Адже зустріч офлайн створює можливості для комунікації на двосторонніх платформах у межах тих чи інших коротких зустрічей, брифінгів. Це дуже важливо. І плюс, коли люди об’єднуються з єдиною метою, це консолідує і дає змогу ухвалювати інколи навіть рішення, раціональність, необхідність і ймовірність яких викликає певні дискусії. Безумовно, фактор безпосередньої участі в тих чи інших заходах дуже важливий”, — зазначив гість ефіру. 

Селезньов також вважає, що є певний символізм у проєкті “Рамштайн”, участь у якому беруть 54 країни.

“Саме така кількість учасників була у складі антигітлерівської коаліції. Нинішня антипутінська коаліція за цифрами, власне кажучи, відповідає тій самій, зразка середини минулого століття, яка і стала коаліцією переможців, знищивши найстрашніше зло XX століття. У нинішній ситуації, безумовно, дуже важливий аспект полягає в тому, що учасники “Рамштайну” надають Україні найнеобхідніше озброєння, боєприпаси, техніку, обладнання, яке вкрай важливе для українських Сил оборони”, — резюмував військовий експерт.

Читайте також: Військова допомога Україні фактично змінила хід бойових дій — у Путіна немає шансів виграти, — Селезньов

Нагадаємо, десята зустріч міністрів оборони країн-союзників України у форматі “Рамштайн” відбулася 15 березня онлайн. Головними темами на порядку денному Контактної групи з питань оборони України були боєприпаси для українських захисників, постачання важкого озброєння, а також систем протиповітряної оборони.

Прямий ефір