Членство України в НАТО залежить від того, як розвиватимуться події на фронті, — Левченко

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

На ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні країни-учасниці готуються кардинально розглянути питання про надання допомоги Україні, особливо в контексті візиту Путіна до КНДР. Тільки якісним озброєнням Україна зможе перемогти РФ у війні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“На ювілейному саміті НАТО, вочевидь, планують розглянути кардинально питання про надання допомоги Україні, особливо в контексті візиту Путіна до Північної Кореї. Очікується, що Росія отримає величезну кількість озброєння. Так, воно радянського виробництва, не найновіше. Однак південнокорейська розвідка заявила про 5 млн снарядів. Також йдеться про велику кількість старої бронетехніки, яка все-таки їздить і може використовуватися на фронтах в Україні”, — сказав дипломат.

Не виключено і постачання в РФ північнокорейської балістики, доповнив спікер.

“Так, вона неточна. Але все це загалом несе загрозу для українських Збройних сил. І тому було б неправильно, якби в НАТО не відреагували. Якщо Росія отримує допомогу від Північної Кореї набагато більше, ніж Україна отримує допомогу від Альянсу”, — акцентував Левченко.

Тому необхідно кардинально переглядати обсяги допомоги та якість наданого озброєння, вважає дипломат.

“Саме якісним озброєнням Україна може перемогти Росію в цій жорсткій боротьбі, яка зараз відбувається на фронтах Донбасу, Харківщини, Запоріжжя та Херсонщини”, — наголосив він.

Олександр Левченко не виключає, що, можливо, в Альянсі зараз працюють над новим формулюванням щодо запрошення України до блоку.

“Очевидно, що допоки триває війна, нас запросити не можуть. Водночас має бути ще якийсь додатковий сигнал, гарантія того, що це станеться, найімовірніше, одразу після війни. Але найважливіше питання — як закінчиться ця війна. Тому навіть членство України в НАТО, все сьогодні залежить від того, як розвиватимуться події на фронті”, — акцентував спікер.

Головне питання зараз — військова підтримка України з боку країн-учасниць НАТО, упевнений дипломат.

“Важлива якість, кількість озброєнь. Важливо хто, де, яким чином може дати додатково Україні ці озброєння, фінансову допомогу для того, щоби перемогти російську агресію. Якщо цю російську агресію можна перебороти, тоді вже питання вступу України до НАТО мають суто технічний характер, а не політичний”, — резюмував гість ефіру. 

Читайте також: Чого Україні очікувати від саміту НАТО у Вашингтоні — думка політолога

Раніше політолог Ігор Петренко в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав, що літній саміт НАТО у Вашингтоні дуже важливий для України. Варто очікувати, що серед головних питань порядку денного буде довгострокова допомога Києву, посилення української ППО і ПРО. Не виключені й нові безпекові угоди з Україною.

Прямий ефір