Четвертий Саміт перших леді та джентльменів відбудеться в Києві — головні теми

Пресконференція щодо саміту Перших леді та джентльменів. Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

Безпека дітей стане провідною темою вже четвертого Саміту перших леді та джентльменів, який відбудеться 12 вересня в Києві. Про це сьогодні, 18 червня, повідомила перша леді України Олена Зеленська на пресконференції щодо проведення саміту, інформує FREEДОМ.

Лише за останній рік, за даними ООН, відсоток насильства щодо дітей в умовах збройних конфліктів зріс на 21 пункт. Це найвища позначка у світовій історії, зазначив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

У межах зустрічі вперше представлять результати масштабного соціологічного дослідження “Ключові загрози для дітей”, яке провели спеціально для заходу.

“Лише за останній рік кількість випадків убивств, каліцтва дітей, які перебувають на територіях, де відбуваються міжнародні конфлікти, зросла на 35%. І є висока ймовірність, що за результатами 2024 року ці цифри ще зростуть. Ми бачимо, що станом на сьогодні діти перебувають на територіях, де відбуваються конфлікти, а саме в Україні, секторі Гази, Буркіна-Фасо, Конго, М’янмі, Сирії, Сомалі, Судані та інших країнах. І, на жаль, тенденція до поширення збройних конфліктів зростає. На мою думку, проблема, яка існує зараз, — це те, що немає міжнародної системи захисту прав дитини”, — заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Перша леді Олена Зеленська зауважила, що найголовніша тема панелі — безпека дітей у військових конфліктах.

“Це насамперед про Україну. Але, на жаль, військові конфлікти у світі існують постійно, і в інших країнах є досвід, досвід незахищених дітей, досвід депортації, досвід, коли діти гинуть. Це й Ізраїль, і Палестина, це постійні конфлікти в Африці. Ми хочемо, щоб наші партнери ділилися своїми проблемами, і на кожній панелі ми хочемо мати відповіді”, — сказала вона.

Саміт перших леді та джентльменів, ініційований першою леді України Оленою Зеленською 2021 року, — це щорічна міжнародна платформа для розв’язання гуманітарних проблем.

Читайте також: Обмін військовополоненими та повернення депортованих дітей: як Саміт миру допоможе вирішити ці питання — огляд думок

Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення в Україну Росія стала країною-рекордсменом з порушення міжнародних законів і статутів. ООН, Міжнародний кримінальний суд, Рада Європи фіксують порушення Росією законів війни, зокрема Гаазьких конвенцій 1899 і 1907 років та Женевських конвенцій, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Прямий ефір