Червоний Хрест та інші організації, що діють під егідою ООН, вкрай залежать від Росії, — Пендзин

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

Росія, як постійний член Ради безпеки ООН, має право використовувати вето і бере активну участь в ухваленні рішень з міжнародної безпеки. Вона може впливати на діяльність МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії, входить в ООН), і навіть на Міжнародний комітет Червоного Хреста. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Ця архітектура (система безпеки, — ред.) передбачає присутність Росії практично у всіх більш-менш значущих організаціях, які перебувають під егідою ООН”, — сказав він.

У більшості таких організацій ухвалення рішень здійснюється за принципом консенсусу.

“Коли ми говоримо про Червоний Хрест, коли ми говоримо про МАГАТЕ і безліч інших організацій, вони тією чи іншою мірою перебувають під егідою ООН і фінансуються коштом внесків, зокрема учасників. І присутність Росії в цих організаціях автоматично робить їх вкрай залежними від позиції країни-агресора”, — наголосив Пендзин.

На його думку, слід переглядати підходи до організацій, якщо вони не досягають необхідного рівня ефективності та не виконують свої основні функції.

“Насправді організація Червоний Хрест створювалася для того, щоб забезпечувати гуманітарні функції. Невиконання таких функцій — автоматично ставить хрест на логіці існування самої організації”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Жорстка відповідь Путіну, діалог із країнами глобального Півдня та надія на справедливість: Саміт миру в оцінках експертів

Прямий ефір