Чергування 24/7 і постійний наплив пацієнтів: як бойові медики рятують життя на передовій (ВІДЕО)

Військовий хірург 66-ї ОМБр Олексій. Скріншот: uatv.ua

За останні пів року в Україні підготовлено майже 1,5 тисячі бойових медиків. У стабілізаційних пунктах на передовій військові лікарі безперервно надають допомогу пораненим. Воєнний кореспондент телеканалу FREEДОМ Альона Грамова розповіла про те, як рятують бійців в одному з пунктів на найгарячішому напрямку Донецької області.

Так, лише п’ять хвилин тому пацієнтів прямо з позицій доправили в один зі стабілізаційних пунктів Донецької області, робота якого не відрізняється від інших. Військові медики перебувають на чергуванні 24/7, а коридори медичного закладу щогодини заповнюються новими пацієнтами.

За словами військового хірурга, який щойно вийшов з операційної, де надають допомогу важко пораненим солдатам, завантаження залежить від процесу евакуації з поля бою.

“Слава богу, ніч була більш-менш спокійною. Тільки під ранок тих, кого вночі вивозили, нам доставили десь на початку шостої ранку”, розповідає військовий хірург 66-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені князя Мстислава Хороброго Олексій.

Осколкові, кульові поранення та контузії з такими травмами щодня стикаються лікарі. Привозять і тих бійців, які зазнали отруєння хімічними речовинами: балони з газом російські окупанти на позиції українських захисників скидають із безпілотників.

Медики стабпункту акцентують, що за кожного намагаються боротися до кінця.

“Були і поранення серця, і великокаліберні патрони діставали з пацієнтів. Ми намагаємося працювати до кінця: якщо ми бачимо, що нічого не зробиш уже, ми все одно робимо, і дуже часто вдається”, каже військовий хірург 66-ї ОМБр.

Стабілізаційний пункт оснастили максимально. Тут здебільшого сучасне обладнання. Наприклад, завдяки діатермокоагулятору, який лікарі називають електроскальпелем, можна швидко зупинити кровотечу.

“Електричним струмом він коагулює рани і зупиняє кровотечі. (Часто використовуєте?) Використовуємо, особливо на тих ділянках тіла, які сильно кровоточать”, зазначає хірург Олексій.

Ускладнює процес надання допомоги довга евакуація з позицій. Через безперервні російські обстріли бійців навіть із незначними пораненнями складно евакуювати одразу.

“Буває сильно обстрілюють, по дві доби люди сидять на позиціях, по три доби. Привозять людину з турнікетом, а там дрібне поранення. Просто вчасно не змінили турнікет і через просте поранення людина залишається без кінцівки”, розповідає медична сестра 66-ї ОМБр імені князя Мстислава Хороброго Оксана.

На стабпункті медики намагаються організувати роботу як єдиний механізм і передавати досвід новачкам: хірурги завжди діляться досвідом із молодшим медперсоналом.

“У нас дуже класні лікарі. У них можна про все запитати, вони все розкажуть і покажуть”, каже медична сестра Оксана.

До повномасштабного вторгнення Росії багато хто з військових лікарів стабпункту працювали хірургами, онкологами, стоматологами, надавали допомогу на швидкій допомозі. Кажуть, що обов’язково повернуться до своєї цивільної практики.

“Поки я працюю, я тут потрібен, значить будемо все робити. Відпочивати і все інше будемо після перемоги, а зараз потрібно працювати”, наголошує військовий хірург Олексій.

Читайте також: “Я вірю в жінок, і я бачила, скільки ми можемо зробити” — історія бойової медикині з позивним “Якудза” (ВІДЕО)

Прямий ефір