Через війну Росії проти України ЄС не може гарантувати безпеку всім своїм громадянам, — дипломат

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Війна, розв’язана Росією проти України, порушила безпеку для країн ЄС. Тепер держави блоку активно націлені на те, щоб посилювати свою обороноздатність і допомагати Києву в боротьбі з агресором. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 січня, сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині в 2010-2017 рр. Олександр Левченко.

Він звернув увагу на те, що Європейський Союз не є організацією з безпеки та оборони. Цим питаннями, насамперед, займається НАТО.

“Однак питання безпеки і оборони, зовнішньої політики дуже уважно розглядаються Брюсселем. Вони вирішуються між міністрами закордонних справ, головами урядів, президентами країн ЄС на самітах найвищого рівня. Тому Євросоюз також відіграє свою значну роль у політиці безпеки на Європейському континенті. І їхня політика спрямована на те, щоби, звісно, гарантувати безпеку своїм громадянам”, — зазначив Левченко.

Він нагадав, що на порядку денному ЄС зараз стоять питання, пов’язані з протистоянням агресії РФ. І йдеться не тільки про допомогу Україні.

“Війна, розв’язана Росією проти України, не гарантує безпеку всім громадянам Євросоюзу, і насамперед країнам Балтії, частково Фінляндії та Польщі. Тому питання стосовно того, як зупинити російську агресію, приборкати агресивні плани Кремля, стоять на порядку денному Європейського Союзу. Активно обговорюються і вживаються заходи для підтримки України, для підтримки національних економік, виробництва боєприпасів, сучасної зброї. І, координуючи свої дії з НАТО, ЄС проводить політику щодо стримування Росії, щоб бути готовим відповісти на всі виклики безпекових питань, які існують на континенті”, — сказав дипломат.

Ця політика, каже Левченко, постійна, уважна з боку абсолютної більшості країн Євросоюзу, і дуже продумана.

“У ЄС розуміють, що зараз потрібно діяти куди активніше, рішучіше, ніж це було до широкомасштабної російської агресії проти України”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Стратегічний пріоритет Єврокомісії — стабілізація фінансової допомоги Україні, — фон дер Ляєн

Прямий ефір