Через війну проти України РФ втрачає великі економічні проєкти, а росіяни бідніють: подробиці (ВІДЕО)

Ілюстрація: news.dialog.ua

Банки Об’єднаних Арабських Еміратів відмовилися відкрити російській держкомпанії “Роснефть” рахунки в національній валюті — дирхамах. За інформацією Reuters, рахунок не змогла відкрити дочірня компанія “Роснефти” “Сахалин-1”, яка постачає до Азії російську нафту сорту Sokol. Дирхами потрібні Кремлю для розрахунку з Індією. Адже індійські держкомпанії відмовилися проводити фінансові операції з Москвою в китайських юанях, інформує FREEДОМ.

Через санкції щодо РФ “Роскосмос” втратив майже 80% доходів від співпраці з іноземними компаніями, визнав керівник держкорпорації Юрій Борисов. У 2022-му компанія втратила понад 50 млрд рублів, у 2021-му — 30 млрд.

За підсумками 2023-го збитки будуть ще більшими, прогнозують аналітики. Судячи з усього, Кремль вирішив відмовитися від амбіцій космічної держави. У бюджеті на 2024 рік асигнування на держпрограму “Космічна діяльність Росії” скоротили на 1,3 млрд руб. А у 2025-му фінансування космосу уріжуть ще на 14 млрд. 

Не потрібні громадянам Росії і якісні автомобілі. Так, помічник Путіна Орєшкін заявив, що років через 10 Mercedes і BMW підуть у минуле і всі пересядуть на китайський автопром. Під “всіма”, очевидно, мав на увазі росіян. Та й вони змушені пересідати на китайські авто лише тому, що інших у країні просто не залишилося — провідні компанії пішли з російського ринку.

Однак і на китайські машини у росіян скоро грошей не буде. Згідно з опитуванням Вищої школи економіки, у 60% громадян Російської Федерації немає заощаджень на “чорний день”.

“Найбільш фінансово незахищеною групою громадян стали люди передпенсійного віку (55-64 роки): серед них про наявність заощаджень повідомили 40% респондентів. Частіше, ніж у середньому, про наявність фінансової “подушки безпеки” говорили молоді росіяни: у групі 18-24 роки таких 54%, а серед тих, кому від 25 до 34 років, — 45%”, — йдеться в публікації в Telegram-каналі The Moscow Times.

Згідно з офіційною статистикою Центробанку Росії, борги росіян перед банками зросли до рекордних 35 трлн рублів. Це найгірший показник із 2015 року. Тільки за 10 місяців 2023-го загальна заборгованість зросла на 6 трлн — до 34,8 трлн рублів. 

“Ми зараз від ринкової економіки повертаємося назад і щодня надходять повідомлення про те, як ми йдемо назад. Це нескінченний потік. Було ухвалено рішення про розширення повноважень Центробанку над валютним ринком. Йому дали право виганяти з валютного ринку тих, хто справи веде не так, як це подобається Центробанку. Ми йдемо в 1990-ті, це кажу не тільки я, але й багато моїх колег”, — акцентував економіст Ігор Ліпсиц.

Інфляція доїдає пенсії росіян. Згідно з аналітикою Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування, реальний розмір призначених пенсій для бідних уже два місяці нижчий за торішній, і продовжує знижуватися. Через інфляцію знецінюються і зарплати.

“Інфляція надто висока, а фінансове становище компаній уже недостатньо надійне, щоб швидко підвищувати зарплату навіть в умовах яскраво вираженого дефіциту праці”, — зазначають експерти Центру макроекономічного аналізу.

У Росії сьогодні спостерігається і гострий дефіцит кадрів. Сотні тисяч громадян загинули на війні проти України, сотні тисяч виїхали з країни через мобілізацію і репресії Кремля. У деяких регіонах брак робочої сили сягає 70-90%, повідомляють російські ЗМІ.

Наприклад, на 100 заявлених вакансій у вересні 2023 року припадало лише 26 претендентів — це мінімальне значення з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Читайте також: Яйця, риба і ковбаса — делікатес: ціни на продукти в новому році в Росії зростуть (ВІДЕО)

Прямий ефір