Через санкції, жорстке регулювання цін та зниження фінансування у РФ не вистачає життєво важливих препаратів — аналіз доктора фармацевтичних наук

Костянтин Косяченко. Фото: facebook.com

Війна РФ проти України призвела до зниження фінансування життєво важливих препаратів та регулювання цін на них. Через санкції із країни вийшли компанії-постачальники інноваційних медикаментів. Все це призвело до того, що в аптеках продають неефективні аналоги важливих інноваційних препаратів та індійські медикаменти. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко.

“Будь-яка країна визначає для себе кількість життєво важливих медикаментів, виходячи з популяції, захворюваності, які є на території. Росія не є винятком. Але проблема в тому, що через війну вони знизили фінансування цього переліку — на понад 7%”, — зазначив він.

Для лікування людей із серйозними хворобами необхідні інноваційні ліки, які у зв’язку з війною не постачаються до Росії. Виною тому є санкції, жорстке регулювання ціни на препарати, зниження фінансування.

“Через санкції пішли компанії, які постачали на територію Росії препарати. Насправді людям потрібні не звичайні препарати, так звані дженерики, які продаються в будь-якій аптеці, а більшості людей з такими тяжкими захворюваннями, як діабет, СНІД та інші, потрібні нові інноваційні препарати, які лікують. Зниження фінансування та жорстке регулювання цін на ці ліки призводить до того, що вони зникають. За такою ціною постачальники не можуть постачати ліки собі на збиток”, — розповів експерт.

Ринок медикаментів заповнюють індійські компанії, які не виробляють інноваційних препаратів.

“На перше місце вийшли зараз індійські компанії, які постачають ліки до Росії. Але вони не виробляють інноваційних, складних препаратів, які входять до переліку життєво важливих ліків”, — сказав Косяченко.

Читайте також: Близько 400 медпрепаратів стали дефіцитними у РФ — хто залишився без ліків (ВІДЕО)

Прямий ефір