Через санкції рубль стає якоюсь профанацією, — Ус

Ілюстративний колаж: dialog.ua

Через санкції Центральному банку Росії доводиться самостійно встановлювати курс рубля. Це призводить до того, що ускладнюється імпорт, скачуть ціни, що не дає змоги громадянам Росії планувати розтрати. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Росія приходить до тями після санкцій від США. Рубль дедалі більше стає якоюсь профанацією. Центральний банк встановлює курс, який формується виходячи з торгів на біржі. Ці санкції заборонили біржі використовувати долар. Тобто торгувати доларом на біржі не можна. Відповідно, банку треба формувати курс, виходячи з особистих міркувань. Але адміністративне регулювання курсу робить валюту не використовуваною на зовнішніх ринках”, — сказав він.

Санкції США та ЄС призведуть до проблем з імпортом і постійних стрибків цін, упевнений експерт.

“Це все ускладнює життя великої кількості громадян Росії, які багато чого купують за імпортом. А з імпортом почнуться проблеми. Тому що ті компанії, які постачають товари, будуть визначатися з валютою, в якій торгувати. І буде ситуація, яка була характерна для перших тижнів початку повномасштабної війни, коли ціни змінювалися щотижня. І зараз часта зміна цін підірве їхнє планування життя”, — пояснив він.

Читайте також: Це нокаут: нові санкції США проти РФ проаналізував економіст

Прямий ефір