Через санкції РФ була змушена розпочати “юанізацію” своєї економіки — думка експерта

Андрій Каракуц. Скриншот: uatv.ua

Китай різко збільшив фінансування у російські банки через відплив західних інвесторів. Це свідчить про те, що санкції працюють, а РФ змушена була розпочати “юанізацію” своєї економіки. Про це заявив сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ кандидат історичних наук, голова громадської організації “Центр прикладних досліджень” Андрій Каракуц.

Експерт зазначив, що довіра до юаня досить низька — Китай будь-якої миті може обвалити свою валюту, щоб, наприклад, підвищити дохід від свого експорту. Економіка Китаю теж слабшає, додав Каракуц.

Ослаблення юаня щодо долара призводить до втрати вартості зароблених Росією китайських юанів, сказав гість ефіру.

“Юань не є глобальною резервною валютою, він займає п’яте місце зараз у світових розрахунках, юань не є валютою, що повністю конвертується. Він залежить від багатьох рішень, насамперед Комуністичної партії… І ось якраз останніми тижнями на тлі повідомлень про послаблення китайської економіки спостерігається послаблення китайського ринку і щодо долара. І тут Росія опиняється у такій пастці — зберігаючи свої резерви в юанях, вона втрачає їхню вартість. І ця залежність, яка зараз зростає, вона насамперед відповідає інтересам Китаю”, — сказав експерт.

Росія в цьому випадку не має жодних інших альтернатив, сказав Каракуц.

“І в самій Росії це чудово розуміють, що будь-якої миті ці резерви можуть виявитися знеціненими, вони розуміють, що потрібно якимось чином змінювати кошик своїх резервів, але просто немає інших варіантів. Тому така економічна політика РФ вона насправді не має далекої перспективи”, — сказав експерт.

Читайте також: Вплив КНР на російські банки зростає: що відбувається (ВІДЕО)

Прямий ефір