Через ракетний терор Росії Київ терміново змінив списки необхідного озброєння — подробиці (ВІДЕО)

Німецькі системи IRIS-T. Фото: Twitter/Олексій Резніков

Основна тема двох засідань міністрів оборони країн-союзниць Києва, які відбуваються сьогодні, 12 жовтня, у Брюсселі (Бельгія), — більше систем протиракетної оборони (ПРО) для України. Перша з них — 6-та нарада у форматі “Рамштайн”. Одразу за нею слідує екстрене засідання міністрів оборони країн НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Так, оборонне озброєння знову займає перші рядки у списках необхідного. За два дні масованого обстрілу 10 та 11 жовтня російські ракети, за даними уряду України, вразили до 30% енергетичної інфраструктури країни. Це ще раз доводить, що небо над Україною треба закрити. Напередодні зустрічей у Брюсселі президент України Володимир Зеленський звернувся до країн G7 (“Великої сімки”) з проханням прискорити постачання оборонної техніки.

“Шановний пане канцлер, шановний президент Сполучених Штатів, важливо, щоб ми мали достатню кількість ракет у надані системи ППО та ПРО, і щоб ці системи були інтегровані з нашою системою оборони. Я прошу вас посилити спільні зусилля, щоб допомогти фінансово створити повітряний щит для України. Мільйони людей будуть вдячні “Групі семи” за таку допомогу”, — сказав глава держави.

Через ракетний терор Росії Київ терміново змінив списки необхідного озброєння. До цього перші позиції переліку займала наступальна техніка. На думку представників західного військового істеблішменту, необхідно дотримуватися балансу між постачаннями наступального та оборонного озброєння. Адже на успішне визволення українських територій російські окупанти відповідають терором.

“Це показує, що Росія має лише один варіант відповіді на успіхи українських військових: атаки, спрямовані на те, щоб залякати українське цивільне населення. Росіяни програють війну на землі і не змінюють ситуацію. США та міжнародна спільнота мають негайно надати українцям найсучасніші системи протиповітряної та протиракетної оборони для охорони населених пунктів. Ці атаки, ймовірно, тільки посилюватимуться”, — заявив колишній заступник помічника міністра оборони США Мік Малрой в коментарі виданню Foreign Policy.

До цього Німеччина та США вже погодили передавання передових комплексів ППО та ПРО Києву. Таких як NASAMS та IRIS-T. Проте йдеться про поодинокі екземпляри, які прибудуть до України протягом кількох місяців. За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, вони зможуть посилити окремі напрямки. Але щоб захистити всю територію України, необхідно в рази більше техніки. Про це перед зустріччю міністрів оборони говорив і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Я вітаю те, що союзники НАТО надають Україні системи ППО, це надзвичайно важливо. А також я вітаю нещодавню заяву Німеччини про постачання німецьких систем ППО до України. Думаю, ми всі зрозуміли, чому це важливо: жахливі, невиборчі атаки на українські міста, загибель мирних жителів, знищення критичної цивільної інфраструктури, не в останню чергу атаки на енергетичну систему та інфраструктуру. Вони стають серйозними з наближенням зими, тому все це демонструє гостру потребу посилення протиповітряної оборони України”, — сказав він.

Столтенберг також підкреслив, що країни Альянсу розуміють, що перемога України може вимагати чимало часу. Однак вони готові до того, щоб підтримувати Київ стільки, скільки потрібно.

Читайте також: Країни Заходу посилили свою єдність у підтримці України — перші заяви на “Рамштайн-6”

Як повідомлялося раніше, зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО, а також зустріч у рамках Ukraine Defence Contact Group (відомішої під назвою “Рамштайн”) проходять у Брюсселі сьогодні, 12 жовтня.

Прямий ефір