Через підігрування Орбана Росії в Євросоюзі можуть позбавити Угорщину права голосу — розбір політолога

Прапори ЄС та Угорщини. Фото: gettyimages.com

Угорщина може позбутися права голосу в Європейському Союзі через поведінку прем’єр-міністра Віктора Орбана. Таку думку сьогодні, 4 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Він прокоментував заяву міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни, що “Орбан грає за команду противника в питанні війни Росії проти України”.

Левусь назвав ці слова справедливими та вважає важливим, що вони були сказані “без натяків, а абсолютно чітко та конкретно”. На його думку, Європейський Союз у контексті цієї “гри Орбана за команду противника” може вжити цілком конкретних дій. Зокрема, політолог нагадав, що вже озвучувалася ініціатива щодо призупинення права голосу для Угорщини в будь-яких питаннях.

“Є конкретна стаття, сьома, у договорі про Європейський Союз… Але для цього необхідно, щоб усі інші країни за це проголосували. Тому є насправді методи проти Орбана та Сіярто. І я думаю, що зараз уже все дійшло до такого моменту, оскільки й пан Боррель теж говорить такі конкретні речі про те, що відбувається, що прецедент буде створено, так, я думаю, що це цілком можливо. Тим більше, що вже й обходили неодноразово ось ці угорські обмеження там із різних питань”, — сказав Левусь.

Політолог наголосив, що ЄС має важелі впливу на Угорщину, зокрема фінансові, тому Орбан дещо переоцінює свої можливості допомоги Україні та її вступу до Євросоюзу.

Левусь зазначив, що поки в Європейському Союзі не дуже хочуть застосовувати жорсткі методи.

“Але ось відчуття того, що якщо не буде відповідної реакції, то ця тенденція може продовжитися, воно, звісно ж, є. І саме тому багато в чому зараз я думаю, що посилення однозначно відбудеться. Щодо позбавлення права голосу — це цілком реально. До речі сказати, точно так само, як, насправді, певні обмеження в межах Шенгенського простору. Тобто ми бачили вже приклади, коли країни, які вступали до Європейського Союзу, спочатку входили до Шенгенського простору, як Румунія з Болгарією, а потім за кілька місяців там було запроваджено обмеження. І от якщо Угорщина продовжить свої фокуси з приводу завезення росіян, які нібито їй дуже потрібні, щоб будувати атомну електростанцію, то в Європейському Союзі є така практика виставляння на кордонах прикордонних постів, які перевіряють в’їзд. І хто знає, можливо, і питання з Шенгенською зоною теж порушуватиметься”, — вважає політолог.

Читайте також: “Грає за команду противника”: чому поведінка Орбана викликає роздратування і критику в ЄС

Раніше міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном не діє так, як більшість західних країн щодо агресивної війни Росії проти України. Дипломат вважає, що в цьому питанні Віктор Орбан почав грати за команду противника України. Також естонський чиновник заявив, що вже розпочалася процедура з призупинення права голосу держави-члена щодо Угорщини. Але для цього потрібна згода всіх 26 країн.

Прямий ефір