Під час окупації Бучі Київської області містом небезпечно було пересуватися. Люди, вийшовши на вулицю, наражалися на небезпеку бути вбитими. Місяцями тіла лежали на вулицях міста, загиблих важко було потім впізнати. Досі правоохоронці встановлюють подробиці воєнних злочинів, які скоїли російські окупанти в Бучі. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив керуючий справами Бучанської міської ради Дмитро Гапченко.
“Практично два роки й ми, і правоохоронні органи, і волонтери працюють над встановленням особистостей та обставин загибелі жителів Бучі. Ми залучаємо всіх людей для того, щоб максимально відновити факти вбивства кожної людини, тому що це трагедія, яка вразила весь світ, вона не може бути забута. Більш ніж 500 людей загинули”, — розповів він.
Гапченко зауважив, що навіть через два роки після деокупації точну кількість загиблих жителів Бучі дуже складно встановити, проводяться слідчі дії.
“Нещодавно слідчі дії проводилися на вулиці Вокзальній, встановлювали точне місце, звідки були зроблені постріли по людях. Тобто зараз робота триває, і ми сподіваємося, що вона закінчиться найближчим часом. Потрібно якомога більше надати фактів міжнародному суду і міжнародній громадськості, щоб усі побачили жахи того, що відбувалося тут”, — зауважив керуючий справами Бучанської міськради.
Крім того, за його словами, існує велика кількість людей, які вважаються зниклими безвісти.
“Частина з них, саме цивільних, перебуває зараз у Росії, у полоні, і як їх звідти все-таки повернути на батьківщину, ми ще поки що не знаємо. Ми намагаємося це зробити, але поки що це дуже важко. Саме цивільні люди, які ніколи не тримали в руках зброю, які просто перебували в місті, на жаль, і були взяті російськими військами в полон і зараз утримуються там”, — додав Гапченко.
Читайте також: Не “жест доброї волі”: як ЗСУ звільнили північ України (ВІДЕО)
Нагадаємо, пам’ять українців, убитих загарбниками під час окупації Бучанської громади Київської області, вшанував президент України Володимир Зеленський 31 березня.