У Європейському Союзі закликали посилювати військову підтримку України. Цього консенсусу досягнуто. Плюс до цього, допомагаючи Україні, ЄС підіймає економіку і розвиває військово-промисловий комплекс (ВПК), що позитивно позначається на розвитку. Про це сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.
“У ЄС немає жодних розбіжностей щодо необхідності виділення допомоги Україні. Рішення в Європейському Союзі ухвалюються консенсусом, і ми знаємо, що є позиція окремих країн, зокрема, Угорщини, які протидіяли цим ініціативам або їх максимально відтягували. Але проблема сьогодні вирішена, зокрема і завдяки активній діяльності лідерів Європейського Союзу, які змогли знайти аргументи стосовно Угорщини й прибрати цю препону на шляху виділення допомоги Україні. Тому в контексті військової допомоги у нас великих проблем не повинно бути. Тепер це важливо все реалізовувати на практиці”, — пояснив він.
Росія також усіма силами намагається максимізувати результати власного ВПК і на це має реагувати ЄС.
“Не слід зупинятися на досягнутому. Потрібно регулярно порушувати питання про збільшення цієї допомоги. Тому що Росія не стоїть на місці. Вони намагаються максимізувати результати діяльності свого військово-промислового комплексу. І на це має відповідним чином реагувати Європейський Союз”, — зазначив експерт.
Розвиток ВПК ЄС — один із механізмів активізації економічного розвитку. Цьому приділяється велика увага.
“Економічні питання для Європейського Союзу є одним із найголовніших. Їм необхідний вихід із певної стагнації економічної, яку можна спостерігати загалом по Європейському Союзу. Одним із механізмів активізації економічного розвитку є розвиток військово-промислового комплексу країн Європи та Європейського Союзу в цілому. І цьому приділяють дедалі більше і більше уваги”, — сказав політолог.
Допомагаючи Україні, Європейський Союз розвиває свою економіку.
“Через допомогу Україні Європейський Союз допомагає собі в соціально-економічному плані, оскільки вони запускають, відновлюють старі виробництва. Це буде далі тільки збільшуватися, оскільки країни, які займали скептичне становище щодо допомоги Україні, зрозуміли, що це дуже вигідний момент для них з фінансово-економічної точки зору. Наприклад, Словаччина нещодавно заявила, що бере участь у чеській ініціативі з постачання снарядів. Тому що на їхніх заводах снаряди перевіряють, упаковують і так далі. Тобто це все гроші, економічний фактор”, — пояснив Рейтерович.
Україна дає можливість ЄС уникнути подальшої ескалації з боку Росії.
“Україна дає час Європейському Союзу про всяк випадок підготуватися до негативного сценарію. Ну, а в оптимальному варіанті, просто його не допустити, оскільки Росія отримає тут остаточну поразку і думати забуде про можливу гіпотетичну агресію проти країн Європейського Союзу, які одночасно є країнами НАТО”, — резюмував експерт.
Читайте також: У ЄС закликали активніше надавати військову допомогу Україні