Імпортозаміщення провалилося. Росія так і не змогла налагодити випуск базових товарів, не кажучи вже про високотехнологічні. Дії санкцій відчувають на собі прості росіяни, які фіксують і дефіцит товарів, і зростання цін у магазинах, інформує FREEДОМ.
“Після відходу іноземних компаній на російському ринку утворився дефіцит харчового картону”, — повідомили в одному з випусків новин на російському телебаченні.
У квітні 2022 року Євросоюз затвердив п’ятий пакет санкцій, завдяки якому стосовно якого було накладено заборону на експорт та імпорт паперу, картону та целюлози. З 25 найменувань картону, які були присутні на російському ринку до 2022 року, вдалося налагодити виробництво не більше ніж чотирьох.
Також з наслідками введення санкцій зіткнулися російські продавці чаю — фільтр-папір для чайних пакетиків також ввозився з-за кордону. Близько 65% чаю, що продається в Росії, — це чай у пакетиках разової заварки. Щорічно росіяни споживають близько 140 тис. тонн напою. Фільтр-папір для чайних пакетиків у Росії не виробляє ніхто. Раніше головним постачальником була американська компанія Glatfelter.
Також виник дефіцит оболонки, використовуваної для всіх видів м’ясних виробів. Про це повідомив Національний союз м’ясопереробників. До введення санкцій проти Росії оболонку для виробництва ковбас і сосисок поставляли сім європейських заводів. Нині сировину для виробництва плівки завозять за паралельним імпортом із Китаю, внаслідок чого витрати виробників зросли на 25-70%. Внаслідок цього подорожчали й самі м’ясні вироби.
Також виробники зіткнулися з проблемою нестачі кілець для бляшаних банок.
Залежним від імпорту виявилося і виробництво молочних продуктів.
“У Росії немає заквасок — 80% поставлялося з-за кордону. І тепер ця суперзалежність загрожує дефіцитом”, — повідомили в одному з випусків “Новин молочного ринку”.
Поки що російські підприємства працюють на старих запасах, ввезених до вторгнення в Україну, але через кілька місяців полиці з товарами почнуть порожніти.
Читайте також: Весь світ розвиватиметься, а економіка Росії піде шляхом примітивізації та деградації, — Фурса