Бюджету російських спецслужб можуть позаздрити окремі держави — про суму та функціонал висловився Гудков

Геннадій Гудков. Фото: krymr.com

Утримання російських спецслужб не входить до військового бюджету РФ, який у 2024 році запланований рекордним — майже 11 трлн рублів. Спецслужби мають окремий бюджет, який можна порівняти з бюджетами деяких країн. Оскільки для Росії, як і для будь-якої диктатури, спецслужби важливіші за армію. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський опозиціонер Геннадій Гудков.

“У спецслужб свій бюджет, якщо мені пам’ять не зраджує, близько 4 трильйонів… Можливо, якась дуже незначна частина [військового бюджету] йде, припустимо, на підтримку роботи зі створення інфраструктури, припустимо, військової контррозвідки. Військова розвідка у них своя — Міністерства оборони, вона включена до бюджету, це не окремі спецслужби, вона існує всередині збройних сил, Міністерства оборони, генерального штабу. А решта спецслужб має свій власний бюджет, фінансується за іншими статтями. Вони засекречені. Усі ці статті бюджету, розшифрування засекречені, але загалом цифри зрозумілі”, — зазначив він.

Гість ефіру підкреслив, що Федеральна служба безпеки РФ є опорним елементом та приводним механізмом системи.

“Він — ключовий. Важливіше, ніж армія, ніж суди, ніж прокуратура тощо. Спецслужба є організатором усього поліційного режиму, механізму придушення народу, репресій. Вони відіграють ключову роль. У Росії немає судів — вони лежать під ФСБ. У Росії немає прокуратури — вона лежить під ФСБ. У Росії немає поліції — вона абсолютно залежить від ФСБ… Відносну, зовсім невелику автономію, зберігає ще керівництво, наголошую, керівництво Росгвардії — особисто Золотов, можливо, невелика група його людей та ФСО. Решта лежать під ФСБ і виконують всі ті завдання, накази, які отримуватимуть”, — констатував Гудков.

Читайте також: Росія хоче розколоти Україну зсередини: які методи використовуватиме Кремль — пояснили експерти

Прямий ефір