Волонтерки з міста Ківерці Волинської області організували виробництво з пошиття бурок для українських захисників. 18 місцевих жительок уже другу зиму збираються щодня, щоб допомагати військовослужбовцям. За словами волонтерок, шити тепле взуття для воїнів може будь-хто охочий, повідомляє FREEДОМ.
Волонтерки кажуть, що матеріали для виготовлення бурок є мало не в кожній хаті.
“Це пальта суконні, не синтетичні бажано, натуральні. У них є ще ватин. Ми використовуємо і ватин”, — каже волонтерка Віра Старчук.
Верхній одяг, з якого роблять бурки, приносять сусіди, знайомі та волонтери. Усе це стає взуттям, яке зігріває українських військовослужбовців у морози.
“Колись давним-давно ходили в таких бурках. Взимку калоші, бурки і ніколи не мерзли ноги. Тому ми й стали їх шити. Ми, коли починали, ніхто не вмів шити. Навчилися. Це нескладно, не потребує кваліфікованої роботи. Це могли б шити в кожному селі: 4 жінки, 2 машинки — уже шиють”, — розповіла Віра.
Зібрали команду, навчилися, і тепер 18 жінок щодня створюють тепле взуття для українських військових. Частина волонтерів збирається на невеликій кухні вдома. Працюють вручну. Процес починається з викрійки. Роблять заготовки найбільш ходових 44-го та 42-го розмірів.
“Я могла б сидіти вдома. А так удома кажу: “Іду на роботу”. Я приходжу перша, а потім приходять усі”, — сказала волонтерка Ольга Мельничук.
У кожної волонтерки — своя частина роботи. Дехто бере деталі додому, зшиває їх. Далі частини бурок зшивають на машинці.
Волонтерка Олена Райгутська опанувала швейну справу і тепер увесь вільний час присвячує допомозі військовим на передовій.
“І в суботу приходимо, і у святкові дні, бо хочемо, щоб хлопцям було тепло, допомагати фронту. Запит такий є, і хочеться, щоб хлопці взимку не мерзли. Хочеться, щоб вони могли прийти, зняти свої берці, перевзутися, зігрітися і відчути якесь домашнє тепло, затишок”, — поділилася жінка.
За день волонтерки можуть пошити до десяти пар зимового взуття. За два роки взули у свої бурки близько 300 бійців.
“Тут на ногах, коли з калоші дістав і ввечері просушив, ніколи немає грибка. Тут усе натуральне, воно забирає вологу і завжди сухо і тепло. На морозі 12 годин не вистоїш ні в якому взутті. Ніякі берці, ніякі черевики не витримають. Це тільки такі натуральні бурки витримають”, — каже Старчук.
Окрім бурок, жінки шиють для військових і теплі рукавиці з натуральної тканини.
“Ми так думаємо, що це дуже підходить для артилеристів. Тому що він у мороз має тримати в руках метал”, — пояснила волонтерка.
Є й маскувальні килими для шоломів: зимовий і літній варіанти.
Усі матеріали, які використовують, волонтерки не купують. Єдине, на що збирають гроші, — гумові калоші. Їх купують, щоб можна було використовувати в парі з буркою. Узимку волонтерки намагаються працювати без вихідних, щоб пошити якомога більше пар взуття й одразу передати їх на фронт українським захисникам.
Читайте також: Павербанки для ЗСУ збирають студенти в Дніпрі з акумуляторів електронних сигарет (ВІДЕО)
Нагадаємо, запорізькі волонтери сплели понад 40 км маскувальних сіток для українських захисників від початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Нещодавно вони освоїли технологію плетіння зимових масксіток. Колірну гаму розробили з урахуванням специфіки української малосніжної зими. Використовують матеріали, які не промокають під снігом та дощем.