Кремлівський диктатор, який порушив світовий порядок і погрожує світу ядерною зброєю, боїться померти. Так, російські ЗМІ активно почали публікувати інформацію про те, що глава Кремля під час виступів на публіці почав носити бронежилет. Зі свого боку видання The Moscow Times зазначає, що Путін носив бронежилет ще 2023 року за рекомендацією Федеральної служби охорони та Служби безпеки. Відомо, що він одягав його і 9 травня 2024 року під час параду в Москві. Про посилені заходи безпеки для кремлівського диктатора заявили й у ГУР України, повідомляє FREEДОМ.
Російські спецслужби посилили охорону Володимира Путіна. За рекомендацією Федеральної служби охорони й Служби безпеки президента, Путін ще з 2023 року став носити бронежилет під час публічних виступів на вулиці, пише видання The Moscow Times, посилаючись на свої джерела в Кремлі. У бронежилеті Путін був і 9 травня 2024 року під час параду, стверджує британський консультант із питань безпеки Джейд Міллер.
“Видно, що Путін тримає пальто високо застебнутим, і видно, що він перевіряє, чи застебнене воно, ніби намагається переконатися, що ніхто не бачить, що під пальто. На мою професійну думку, Путін під час відвідування параду носить якусь форму балістичного захисту”, — сказав британський консультант із питань безпеки Джейд Міллер.
У самому ж Кремлі офіційно відкидають необхідність посилення заходів безпеки для Путіна. Однак про те, що вже п’ять років як диктатор носить бронежилет, заявили й в українській службі розвідки. При цьому зазначили, що він має щонайменше двох двійників.
“Людина, схожа на Путіна, регулярно його використовує, принаймні останні 5 років”, — зазначив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
Путін зайнявся не тільки заходами своєї безпеки, але й кадровими чистками в Міністерстві оборони. Першими під удар потрапили люди з оточення колишнього міністра оборони й тепер уже нинішнього секретаря Ради безпеки Сергія Шойгу. Так, у квітні за підозрою в отриманні хабаря на понад 1 млн рублів (11,2 тис. дол.) затримали заступника міністра оборони країни-агресора Тимура Іванова. Другим був Юрій Кузнєцов, який обіймав останній рік посаду начальника управління кадрів міністерства, а до цього очолював управління із захисту держтаємниці в Генштабі. Своїх посад позбулися і ті генерали, які не виправдали надій Путіна. Корупція чиновників, погане екіпірування і провалена військова стратегія не дозволили реалізувати головні цілі Путіна: захоплення Києва та інших великих міст.
“Мені здається, що сьогодні ми спостерігаємо підготовку до більш затяжної й більш ефективної роботи всієї машини, яка забезпечує військових усім необхідним. Путін цілком задоволений тим, як іде операція, і планує дії не на найближчі місяці, а на роки вперед. Тому він серйозно модифікує той блок, який не дуже ефективно працював і який відповідає за постачання армії і забезпечення її всім необхідним”, — пояснив політолог Микола Петров.
При цьому Путін призначив ексміністра оборони, секретаря Ради безпеки Сергія Шойгу координатором з розвитку оборонно-промислового комплексу. Що зі свого боку свідчить про те, що чистка в Міноборони не означає, що відомство стане менш корумпованим. Найімовірніше, Путін віддасть ці бюджети тому, хто, на його думку, впорається з ними краще, тобто братиме за чином і розумітиме, що збагачуватися на армії в країні, що воює, треба акуратніше, наголошують експерти.
“Щільність настільки різних арештів і відставок за часом натякає, що відмах на них давав особисто Путін. Раніше він теж любив одночасно замінювати відразу багатьох керівників, але тільки без кримінальних справ. Зараз департамент військової контррозвідки ФСБ, який давно рветься в бій, переконав Путіна поєднати ротацію і репресії”, — пише видання Meduza.
Репресії в Росії активно використовують і щодо чиновників, і щодо звичайних громадян. Так, у Москві співробітники ОМОНу 4 червня затримали й побили пікетувальника, який вийшов до Соловецького каменю на Луб’янській площі з плакатом “Місце Путіна у в’язниці”. Днем пізніше столичний суд оштрафував громадянина Ірану на 50 тис. руб. (560 дол.) за адміністративним протоколом про дискредитацію російської армії. Привід — іранець Хосії Хідарі з’явився в громадському місці у футболці із зображенням герба і прапора України.
Читайте також: Путіну не вигідно, щоб війна виходила за рамки України, — Олевський