Російські війська опинилися в пастці в Бахмуті, не залишаючи його з політичних причин. Про це сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.
“Я свого часу наводив такий аналог ситуації в Бахмуті, це коли в Індії ловлять мавпу. Тобто кладуть у глечик банан, мавпа намагається витягнути банан із глечика і потрапляє в пастку. Приблизно така сама ситуація виявилася в Бахмуті. Тобто в ролі мавпи вже виступають російські війська, які вчепилися в цю локацію та не хочуть її залишити вже з політичних причин. І тут українські Сили оборони проводять обмежені наступальні дії на південному фланзі, там, де намічається успіх, з метою виходу на панівну висоту над містом, маючи задачу номер один — завдати максимальної поразки противнику, який зосереджений у районі Бахмута, і який не хоче виходити з того місця, яке колись називалося містом Бахмут”, — сказав експерт.
Також українські військові своїми активними діями утримують війська противника та не дають йому змогу перекидати ці війська на інші напрямки, щоб вони не могли цими військами посилити, зокрема, південний напрямок фронту.
Що стосується ситуації на Куп’янському напрямку, то особливих змін там немає.
“Але потрібно розуміти, що за цими скупими словами стоять дуже активні бойові дії. Тобто коли противник намагається просунутися на цьому напрямку, а ми маємо завдання не допустити прориву, по-перше. І, по-друге, ми діємо певним комплектом військ для того, щоб дати можливість нашим хлопцям на півдні продовжувати активні наступальні бойові дії. Тобто наші хлопці тримають оборону на сході з метою не допустити прориву противника, і вони знову ж таки притягують до себе досить серйозну кількість російських військ, яка могла б бути використана на інших напрямках. Від стійкості нашої оборони й вмілого ведення саме маневрової оборони на цьому напрямку залежить, загалом, успіх на півдні”, — сказав Грабський.
Він підкреслив, що ситуація там дуже напружена, дуже важка.
“Противник тисне, не послаблюючи свого темпу. Ми утримуємо позиції, ведемо оборонні бої, важкі оборонні бої”, — сказав експерт.
За його словами, на інтенсивність бойових дій може вплинути фактор погоди.
“Зараз ми намагаємося використати максимально цю сприятливу погоду, цю пору року для того, щоб досягти максимальних результатів на цьому напрямку. Але об’єктивно ми розуміємо, що восени інтенсивність бойових дій дещо знижується. Тобто я не кажу, що фактор погоди є критичним, він може вплинути на інтенсивність бойових дій, безумовно. Тому саме зараз ми спостерігаємо з вами плато активності бойових дій буквально на кожній ділянці фронту”, — сказав Грабський.
Читайте також: Понад 600 загарбників ліквідували Сили оборони за добу — оновлені дані ГШ ЗСУ
Нагадаємо, на фронті відбулося 28 бойових зіткнень протягом доби.