Перспектива розмінування територій в Україні буде актуальною на найближчі десятиліття, а може й довше. Адже масштаби місцевості, на яких не розірвалися снаряди, колосальні. Найнебезпечнішими для громадян будуть ті території, де відбувалися найзапекліші бої. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Він стверджує, що розмінування України займе не менше десяти років.
“Оскільки та кількість боєприпасів, які не розірвалися, та кількість замінованої території, які після себе залишають російські окупанти, вона настільки велика, ця кількість, що просто титанічних необхідно буде докладати зусиль для того, щоб розмінувати наші землі, щоб вони вже були безпечними. Це перспективи найближчого десятиліття”, — сказав Коваленко.
Водночас, як нагадав експерт, знищення ворожих боєприпасів ведеться українськими саперами вже зараз.
“Щодо розуміння районів, то прифронтові, де постійно регулярно обстрілюють населені пункти, Миколаїв, Запоріжжя, по Харкову постійно завдають ударів тощо, там проводять постійне розмінування в міру того, як прилітають нові боєприпаси. Якийсь боєприпас міг не розірватися, наприклад, реактивний снаряд із касетною бойовою частиною. Частина касетних боєприпасів розірвалися, частина не розірвалися. Одразу ж виїжджає на місце бригада розмінування, які виявляють ці боєприпаси і їх вилучають та знищують”, — зазначив він.
За словами Коваленка, розмінування колишньої лінії фронту і деокупованих населених пунктів вестиметься за різними принципами.
“Щодо звільнених територій, там зовсім інший етап розмінування відбувається. Наприклад, у Харківській області зараз відбувається розмінування населених пунктів уздовж доріг, ділянок, де проводилося мінування з боку російських окупантів. Є інформація, де було прокладено мінні поля, щоб перепинити контрнаступ ЗСУ. Ця робота зараз ведеться. Аналогічно паралельно ведеться робота з вилучення боєприпасів, снарядів, що не розірвалися, якими всіяна практично вся територія України, яка була тимчасово окупована. Такий поступальний, досить об’ємний процес відбуватиметься в міру того, як розширюватиметься кількість звільнених територій”, — пояснив він.
Військово-політичний оглядач зазначив, що під кінець, коли повністю вся територія України буде звільнена, то найбільш небезпечними зонами залишатимуться ті, де відбувалися найбільш запеклі бої.
“На сьогодні найгарячішою і найнебезпечнішою локацією буде Донбаський плацдарм. У перспективі це може бути і зовсім інша якась локація, коли відбуватиметься звільнення Запорізької області, лівобережної Херсонщини, аналогічна може бути ситуація за кількістю обстрілів небезпечних локацій. Але на сьогодні це насамперед Донбаський плацдарм. Він найбільш небезпечний і це буде найбільш тривалий процес розмінування”, — резюмував Олександр Коваленко.
Зазначимо, що тим часом щоб допомогти Україні швидше позбутися мін і снарядів, свої дві саперні бригади планує надіслати Камбоджа.
Читайте також: Українські сапери розміновують деокуповану територію Харківської області: які сюрпризи залишили російські військові (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Держдепі США повідомили, що Сполучені Штати виділили майже 48 млн дол. компанії Tetra Tech, Inc. для надання допомоги Україні у розмінуванні території.