Будуть оформлені Україною як взяті в полон у бою — як росіянам здатися через проєкт “Хочу жити” (ВІДЕО)

Скріншот: hochuzhit.com

Понад 3 тисячі російських солдатів звернулися на українську гарячу лінію для тих, хто хоче здатися в полон, а не воювати. Про це повідомили її організатори. Проєкт “Хочу жити” був запущений у середині вересня разом із чат-ботом у Telegram. Звернення на гарячу лінію — це реальна можливість залишитися живими. Після серії невдач на фронті та оголошення мобілізації російські військові почали частіше виходити на контакт з українською стороною, повідомляє FREEДОМ.

Лише за місяць роботи гарячої лінії проєкту “Хочу жити” в Україні добровільно здалися в полон понад 3 тисячі російських військовослужбовців. Мета проєкту “Хочу жити” — зберегти життя тим російським військовослужбовцям, які не бажають воювати проти України, хочуть вижити та не підтримують кремлівське керівництво. Оператори гарячої лінії приймають дзвінки від чоловіків, які побоюються призову.

“До нас на телефони гарячої лінії і в месенджери звертаються як і сім’ї, родичі військовослужбовців РФ, так і ще не мобілізовані, які кажуть що з дня на день їм прийде повістка, що нам робити, ми не хочемо воювати, ми хочемо вижити, ми заручники ситуації, ми не можемо виїхати з Росії, в паніці. Були випадки в чоловіків і сльози. Це відчувалося. Також телефонують і вже чинні військовослужбовці, які на території України перебувають”, — розповів речник проєкту “Хочу жити” Віталій Матвієнко.

За його словами, кількість дзвінків зростає щоразу, коли Україна переходить у контрнаступ на одній із ділянок фронту. Найчастіше у полон здаються зараз на Херсонському напрямку. Росіяни не витримують наступ ЗСУ.

Росія заблокувала сайт проєкту “Хочу жити”, проте не змогла зупинити поширення інформації про нього. Дзвінки на гарячу лінію продовжують надходити з території РФ, з тимчасово окупованих територій і звідти, де зараз йдуть бойові дії.

“Росія його заблокувала і це ще раз підтверджує, що проєкт працює, інформація розповсюджується. Це говорить про те, що інформація на території Росії вже пішла і набирає розголосу, якщо російська окупаційна “влада” її боїться і блокує сайти”, — зазначає Матвієнко.

Для того, щоб добровільно здатися в полон і залишитися живим, росіянам потрібно зателефонувати на гарячу лінію проєкту та зголоситися. Далі з військовослужбовцем триматимуть контакт, перевірять інформацію та встановлять місцеперебування. Після цього — організація самого обміну відповідно до всіх заходів безпеки.

“Основні правила зрозумілі. Так, це білий прапор, це зброя, яка відкинута, це відкриті руки. Це загалом той простий набір жестів та символів, який показує відсутність агресивних намірів. І справді Україна демократична правова європейська держава, ми виконуємо та дотримуємося Женевських конвенцій”, — коментує представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Разом з оголошенням мобілізації в Росії посилили кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон. Тим, хто це зробив, загрожує до 10 років ув’язнення. У проєкті “Хочу жити” кажуть, що багато російських мобілізованих це зупиняє. І нагадують, що всі військовослужбовці, які добровільно здалися в полон через проєкт, будуть оформлені Україною як взяті в полон у бою.

Читайте також: Завершити мобілізацію можна лише указом президента: до чого готуватися новим та потенційним солдатам армії РФ, розповіли експерти

Як повідомлялося раніше, у РФ триває мобілізація. Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) дійшли висновку, що вона, попри заяви Кремля, не завершиться до листопада.

Прямий ефір