Буча повернулася до мирного життя, але частина міста потребує відновлення, — представник міськради

Буча. Фото: facebook.com/bucharada.gov.ua

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Буча Київської області була зразковим європейським містом. Через два роки після деокупації, в місті багато чого вдалося відновити, але робіт ще багато. Близько 10% місцевих жителів не повернулися додому, але Буча наповнюється переселенцями з регіонів, де тривають бойові дії. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керуючий справами Бучанської міської ради Дмитро Гапченко.

За його словами, після деокупації міжнародні партнери почали надавати Бучі допомогу з відновлення міста.

“Дуже багато проєктів було, підписано меморандум для того, щоб відновити місто, яке до повномасштабного вторгнення вважалося одним із найкомфортніших. Після деокупації ми дуже багато зробили, щоб усе-таки повернути ту красу, яка була. Звичайно, рани залишаються ще невеликі, але, з усім тим, зараз дуже складно знайти десь об’єкт, який ще не відновлений”, — повідомив Гапченко.

Він зазначив, що в місті проводяться різні заходи для того, щоб підтримати жителів після всього, що вони пережили під час російської окупації.

“Учора було висаджено алею дерев із написами про кожного загиблого. Цілий сквер ми висадили на згадку про всіх, хто загинув у нас”, — сказав представник міськради.

Гапченко звернув увагу, що необхідно ще відновити приватні будинки, які постраждали під час бойових дій у Бучі.

“Буча практично повернулася до життя, яке було до війни. Місто живе повноцінним життям. Але ще є рани, які потрібно залікувати. Здебільшого це приватні будинки, які або повністю були знищені, і їх заново потрібно відновлювати, або є серйозні руйнування, де потрібні додаткові заходи з відновлення”, — додав він.

Читайте також: В Україні відновлюють деокуповані населені пункти: джерела фінансування назвав експерт

Нагадаємо, керуючий справами Бучанської міської ради Дмитро Гапченко розповів, що в Бучі Київської області триває фіксація воєнних злочинів, які вчинили російські окупанти.

Раніше повідомлялося, що 31 березня президент України відвідав Бучу в день другої річниці визволення міста від російських окупантів.

Прямий ефір