Брюссель підтримує Київ: стабільне фінансування на 4 роки для України та нові санкції для РФ (ВІДЕО)

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Україна отримає стабільне фінансування від Європейського Союзу на наступні 4 роки. Також євродепутати хочуть ввести додаткові санкції проти Росії. Усі ці рішення було ухвалено під час пленарного засідання Європейського парламенту в Страсбурзі, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

“Від самого початку обурливої агресивної війни, яку Росія розпочала проти України, у нас чітке політичне послання — ми стоятимемо пліч-о-пліч з Україною. Це чітке послання до наших країн-членів і до агресора, що ми будемо з Україною під час війни, під час відбудови, і коли вони готуватимуться до вступу в Європейський Союз. Містер Путін, Україна ніколи не повернеться до ГУЛАГу”, — заявив доповідач Європейського парламенту по Україні Міхаель Галлер.

Україна отримає 50 млрд євро протягом наступних 4 років у межах спеціального механізму, за створення якого й проголосували депутати. Виділення допомоги буде узгоджено з проведенням Україною реформ, спрямованих на євроінтеграцію.

“Ми даємо передбачуваний інструмент для України, щоб вона мала змогу підтримувати свої громадські сервіси, та допомагаємо у відновленні й модернізації країни. Ми також будемо підтримувати план реформ для України на її шляху до Європейського Союзу. Разом із громадянським суспільством і місцевою владою має бути розроблено план, який потім буде ухвалено”, — зазначила членкиня комітету з питань бюджету Європарламенту Ейдер Гардіасабаль Рубіаль.

50 млрд євро — це гранична сума для Європейського Союзу, але кожна окрема країна може додатково виділяти допомогу на свій розсуд. Тепер це рішення депутатів має схвалити Рада Європи.

“Україна і Європа поділяють спільне майбутнє. Сьогоднішнє голосування щодо нового спеціального механізму для України на 50 млрд євро матиме життєво важливе значення для відновлення, реконструкції та модернізації держави. Україна не похитнеться, і наша підтримка буде тільки сильнішою”, — написала президентка Європарламенту Роберта Метсола в соціальній мережі Х.

Також депутати обговорили ефективність санкцій щодо Росії й дійшли висновку, що вони мають бути посилені. Представники Єврокомісії запропонували навіть вводити конфіскацію активів тих компаній та осіб, які беруть участь у схемах обходу санкцій. 

“Росія перетворює свою економіку на економіку війни, але виробництво зброї та боєприпасів не підвищить добробут російських громадян. У нас немає часу спочивати на лаврах. Санкції мають бути виконані повністю. Ми тісно співпрацюємо з країнами-членами, однодумцями, партнерами та третіми державами для того, щоб усунути прогалини і припинити спроби Російської Федерації обійти наші обмежувальні заходи”, — заявив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

Деякі депутати Європарламенту бачать багато напрямів, де на Росію можна чинити додатковий тиск, щоб вона припинила свою війну проти України. Депутат Андрюс Кубілюс вважає, що головне — вдвічі знизити стелю цін на російську нафту — з 60 до 30 дол.

“По-друге, ввести ембарго на імпорт російського скрапленого природного газу. По-третє, ввести обмеження на імпорт палива, якщо воно виробляється третіми країнами з використанням російської нафти. Примус до введення цінового обмеження на експорт російського аміаку та добрив. П’яте — заборонити перевалку російської нафти та СПГ через територіальні води та виключні економічні зони ЄС. Шосте — ввести обмеження на європейські танкерні послуги з продажу танкерів, а також на європейські послуги зі страхування танкерів, якщо вони використовувалися для експорту російської нафти. Сьоме — запровадити, забезпечити дотримання й централізувати нагляд на рівні Євросоюзу за виконанням санкцій”, — заявив Кубілюс.

Читайте також: Допомога Україні посилиться на тлі війни в Ізраїлі: як це працює, пояснили експерти

Прямий ефір