Менш ніж за 48 годин після свого призначення міністром оборони Великої Британії Джон Гілі прибув із візитом до Одеси. Він пообіцяв упродовж 100 днів передати Україні пакет військової допомоги, обіцяний у квітні попереднім урядом. До нього увійдуть 90 ракет Brimstone, 50 військових катерів, 40 машин для розмінування, 10 артилерійських знарядь AS-90 та 61 бульдозер для допомоги у будівництві оборонних позицій, повідомляє FREEДOM.
Про прагнення уряду лейбористів не зменшувати темпи підтримки України було відомо ще до їхньої перемоги на виборах. Нинішній прем’єр-міністр країни, лідер лейбористської партії Кір Стармер у лютому 2023-го відвідав Ірпінь та Бучу та зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. А одразу після призначення главою уряду Сполученого Королівства у телефонній розмові з главою Української держави запевнив у незмінній підтримці України.
“Ми скоординували позиції перед самітом НАТО у Вашингтоні та іншими міжнародними заходами та обговорили продовження двосторонньої співпраці, зокрема підготовку безпрецедентної 100-річної угоди між Україною та Великою Британією”, — повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram
Про те, що Україна та Велика Британія розпочали переговори про нову двосторонню угоду, яка діятиме протягом 100 років, пресслужба посольства Сполученого Королівства повідомила під час візиту міністра закордонних справ Девіда Камерона до Києва у травні 2024 року. У повідомленні йшлося, що йдеться про партнерство в різних сферах: торгівлі, безпеці, науці, технологіях, освіті та культурі.
“Нинішня угода, яку планують підписати Україна та Велика Британія, матиме на увазі подальший розвиток співпраці, насамперед у сфері безпеки та оборони”, — вважає кандидат історичних наук, журналіст-міжнародник Єгор Брайлян.
Лондон неодноразово виявляв лідерство у підтримці Києва. Ще у січні 2022 року — до початку повномасштабного вторгнення російської армії до України — Велика Британія першою надала Києву протитанкову зброю. 2023-го першою передала Україні сучасні танки та крилаті ракети великої дальності. А 2024-го Лондон першим підписав двосторонню угоду з Києвом про співпрацю у сфері безпеки та дозволив Силам оборони України бити британською зброєю по території Росії. Експерти вважають, що така позиція Лондона може серйозно вплинути на політику країн глобального Півдня.
“Новий міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі заявив, що для зовнішньої політики Лондона одним із ключових напрямків буде глобальний Південь. Це взаємодія із країнами Азії, Африки, Латинської Америки. Це важливо для України, тому що ці країни мають нейтральну позицію більшою мірою”, — прокоментував Єгор Брайлян.
Лондон сприятиме й посиленню підтримки України країнами-членами НАТО. На сайті уряду Сполученого Королівства з’явилася інформація про те, що прем’єр-міністр країни Кір Стармер провів серію телефонних переговорів з лідерами Німеччини, Австралії, Франції, Канади, Польщі та США. Однією з головних тем стала підтримка України, зокрема у рамках майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.
Читайте також: Кінець ери консерваторів: як зміна влади в Британії вплине на підтримку України — думка експертів
Раніше повідомлялося, що з перемогою на виборах Кіра Стармера привітали низка європейських політиків, а також президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: У Британії представили новий уряд — як перемога лейбористів вплине на політику щодо України (ВІДЕО)