Британія передала Україні Brimstone-2: експерт назвав переваги ракет (ВІДЕО)

Андрій Риженко. Скріншот: uatv.ua

Британія передала Україні високотехнологічні самонавідні ракети Brimstone-2 (“Брімстоун-2”). Наявність цього озброєння у Збройних сил України збільшить їхню бойову міць, адже 90% сил противника ЗСУ знищують артилерією. Про це заявив експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, ракета створювалася для завдання ударів з літаків або вертольотів з броньованих цілей — танків, бронетранспортерів, укріплених споруд і так далі. Але перша версія ракети (Brimstone-1) досить стара, випущено їх було чимало.

“Другу версію почали робити близько 15 років тому. У неї значно збільшили радіус дії. Так, вона, наприклад, з літака може запускатися з дистанції 60 кілометрів, з вертольота трохи менше. Але тут ключовим є те, що вона керується лазерним променем”, — пояснив експерт.

Риженко наголосив, що лазерне наведення дуже важливе при використанні Brimstone-2 із землі. Тому що дальність дії ракети із землі визначається не так її енергетичними можливостями, як можливістю підняти лазер для встановлення мети на певну висоту через рельєф місцевості.

“Але для нас, власне, знайшли досить раціонально варіант її використання — поставити її на легкі бронеавтомобілі та використовувати як протитанкову ракету радіуса дії до 12 кілометрів”, — зазначив гість ефіру.

Характерною особливістю ракети і те, що вона надзвукова, її швидкість — 450 м/с (1.3 Маха). Риженко припускає, що “Брімстоун-2” можуть поставити і на військові катери.

Прямий ефір