Бразилія належить до групи балансувально-нейтральних країн, які у своєму геополітичному, геоекономічному, геостратегічному баченні балансують між різними полюсами сил у цьому світі. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт із міжнародних відносин, народний депутат України VI скликання Євген Добряк.
“Звичайно, це не вся Південна Америка. Це позиція Бразилії, яка хоче вибудувати рівні взаємовідносини геополітичного характеру і зближуватися більше, звичайно ж, із Китаєм. І грає під дудку Пекіна у своїх цих геополітичних і геостратегічних намірах, підтримуючи так званий китайський план, китайську позицію. Це і є одна зі стратегій Пекіна щодо зближення і приєднання ближче до себе глобального Півдня. Це все пов’язано з політикою і геополітикою Пекіна. Якщо брати об’єктивно, та ж Бразилія підтримувала, голосувала за резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо України. Вони прекрасно розуміють об’єктивну обстановку, яка є в Україні. Вони прекрасно розуміють, хто агресор. Але вони грають у тому оркестрі, в якому є так звані, як колись їх називали, неприєднані країни. Плюс у межах БРІКС (союз п’яти держав: Бразилії, Росії, Індії, КНР, ПАР, — ред.) тощо”, — сказав він.
Але, як зазначив експерт, для України головне — стратегічні відносини зі своїми союзниками й партнерами: “Велика сімка” (G7), більша частина “Великої двадцятки” (G20), весь Євросоюз, англо-саксонський блок. Україна має бути повністю на боці демократичних сил. У кожної країни є певні інтереси, і кожна країна під свої інтереси показує геополітичні аспекти та свій вплив.
“Те, що в Бразилії так заявляють, ми розуміємо, що президент лівий, у нього завжди були ліві погляди. Щодо цього в нього історія серйозна. Тому так, тут прямий вплив Пекіна”, — уточнив Добряк.
За його словами, Китай хоче вісь глобального Півдня перетягнути на свій бік, просунути свій так званий “мирний план” щодо України.
“Але жодною мірою за всієї ситуації ми не повинні говорити про те, що та сама Бразилія, ОАЕ або інші держави можуть бути залучені в пряму підтримку і пряму коаліцію з РФ. Це неможливо. Вони ніколи не вийдуть за поле балансувальної нейтральності своєї, вони підіграватимуть Пекіну, якимось чином побічно або прямо підіграючи РФ, але жодною мірою не ввійдуть на підтримку, як, наприклад, Іран, Сирія, Північна Корея, в цю групу ізгоїв вони ніколи не ввійдуть. Вони балансуватимуть в нейтральному полі. Але стати повністю на бік РФ — цього не буде. Вони це підтвердили своїми голосуваннями в ГА ООН щодо підтримки резолюцій по Україні”, — підсумував Євген Добряк.
Читайте також: Війна відкрила очі Заходу на Росію, але Україна платить за це прозріння дуже високу ціну, — Айзенберг
Нагадаємо, Україна не торгує своїми територіями. Так у Міністерстві закордонних справ України відреагували на заяву президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілва, який запропонував Україні відмовитися від Криму, що, на його думку, допоможе завершити повномасштабну війну. Президент України Володимир Зеленський заявив, що деокупація українського півострова Крим є безальтернативною метою.