Російські окупаційні війська не припиняють спроби штурмувати Бахмут на Донеччині, маючи намір взяти місто під свій контроль. Попри міцну оборону міста Збройними силами України, росіяни обстрілюють житлові райони. Допомога тим, хто вирішив залишитися, надають місцева влада та волонтери, осторонь не залишився і телеканал FREEДОМ
“Ну, зараз ми просто Бахмутом проїхалися, такі важкі випадки у нас. Жінка з собакою і повністю сидяча жінка, ну, в поганому стані, можна сказати лежача”, — каже волонтер Філіп.
Евакуація людей із інвалідністю — одне з головних завдань волонтерів, які ризикуючи своїм життям вивозять людей із Бахмута. Після перенесеного інсульту в Наталії паралізовано частину тіла. За станом здоров’я у підвалі жінка перебувати не могла, тож усі ці місяці жила у квартирі.
“Дуже дякую їм, винесли мене з кімнати. Страшно, вибухи та вибухи без кінця”, — каже Наталя.
Але рішення покинути місто ухвалюють не всі. Деякі, як і раніше, відчувають страх покинути своє житло і переїхати в іншу область. В Олени від обстрілів загинула вся родина, лишилася лише семирічна донька.
“У мене брат, батько загинули, мама, тітка з дядьком, я залишилася одна. Я виховую доньку. У мене дитина семи років, до школи хоче піти, я інвалід другої групи, непритомнію. Що мені виїхати, куди мені, нема чим виїхати”, — розповідає мешканка Бахмута.
Через щоденні атаки російських окупантів інфраструктура міста перетворюється на руїни. З житлових районів промислової частини міста, де поблизу проходять бойові дії, люди у пошуках їжі йдуть пішки, долаючи зруйнований міст.
“Сюди за гуманітаркою, раз на місяць дадуть, до нас туди нічого не везуть, бояться. Це як “сіра зона”, я не знаю. Люди потихеньку біжать, але ще так багато людей. Людину три дні тому вбило, так просто до кухні прилетіло і загинула”, — сказав місцевий житель Олександр.
З настанням холодів головними потребами людей, які залишилися в місті, стають засоби обігріву і пальне для заправки генераторів.
“Привезли бензин, це надав телеканал FREEДОМ, у три міста: у місто Бахмут, місто Соледар та Сіверськ. І привезли ще запчастини на автомобіль волонтерам у місті Бахмуті, для того, щоб могли евакуювати людей”, — розповідає волонтер Юрій.
“Так, люди потребують, тому спасибі телеканалу FREEДОМ, який завжди відгукується на наші прохання про допомогу”, — зазначає волонтерка пункту видачі гуманітарної допомоги при Бахмутській міській раді Ірина.
На сьогодні у місті залишаються менше ніж 10 тисяч мирних жителів. Бої за Бахмут не припиняються. За даними Генерального штабу ЗСУ, 25 жовтня українські військові відбили кілька спроб військ РФ прорвати оборону в трьох населених пунктах на Бахмутського напрямку.
Читайте також: FREEДОМ допомагає підготуватися до зими волонтерам у Бахмуті (ВІДЕО)
Нагадаємо, державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (до складу якого входять телеканали FREEДОМ і “Дом”) запустило гуманітарну ініціативу “FREEДOM — НАШ ДІМ” з допомоги мешканцям прифронтових зон. Кожен день кореспонденти телеканалів працюють на передовій, у прифронтових територіях — висвітлюючи не лише фронтову ситуацію, але й життя пересічних українців у воєнних умовах. Тому телеканали знають про потреби мирних мешканців безпосередньо.
Зокрема, в межах ініціативи “FREEДOM – НАШ ДІМ” волонтери Бахмута Донецької області отримали генератор, а жителі Вугледара Донецької області – буржуйки, засоби гігієни, консерви, борошно, а також плівку для вікон.