За даними Генерального штабу Збройних сил України, минулої доби втрати російської армії становили 490 військовослужбовців. За цей час українські захисники також знищили 10 танків і 5 бронемашин. Упродовж доби противник завдав 2 ракетних і 22 авіаційних удари по всій лінії фронту. Росіяни 18 разів відкривали вогонь із реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), зокрема й по цивільній інфраструктурі, повідомляє FREEДОМ.
Найскладніша ділянка фронту — Бахмутський напрямок. Там російські війська не полишають спроб оточити ЗСУ. Поки що — без успіху.
“Мета цих боїв для РФ — оточити Бахмут, тому що в лоб 5 місяців вони його намагалися взяти, в них не вийшло, тому вони вирішили таким маневром оточити Бахмут для того, щоб перерізати можливе постачання зброї, боєприпасів та іншої техніки зі Слов’янська, з інших міст України, які перебувають на неокупованій території, безпосередньо в Бахмут. Тому там зараз дуже жорстокі бої і там, як то кажуть, непроглядне пекло”, — каже військовий аналітик Олексій Гетьман.
Противник використовує всі можливі методи, щоб вибити з міста ЗСУ, — міномети, артилерію, танки. Для посилення командування ЗС РФ перекинуло на цю ділянку фронту приватні військові компанії (ПВК).
“Останнім часом дуже збільшилася робота артилерії противника. Це видно буквально щоденно. У нас вся ця статистика фіксується у відповідних документах. Ми так розуміємо, що противник вже видихається і він проводить хаотичні обстріли не тільки позицій, а й самого міста. Авіація противника доволі активно працює на цій ділянці”, — поінформував заступник начальника прикордонного підрозділу Юрій.
Важка ситуація і в Соледарі. Російські пропагандисти вже кілька разів заявляли про те, що місто взято, однак командування ЗСУ інформацію спростовує і повідомляє — у районі Соледара тривають запеклі бої. Брак важкої техніки — одна з причин, чому російська армія не може наступати, стверджують експерти.
“Навіть якщо рахувати їхні стратегічні склади, де перебувають на зберіганні танки, бронетранспортери, інша техніка, то там, якщо брати танки, там понад 10 тисяч танків перебувають на зберіганні, але привести, поставити до ладу вони можуть тільки 3000, решта не підлягають відновленню, не підлягають ремонту. Іншої техніки їхня промисловість на сьогодні може виробляти не більш як 900 одиниць важкої техніки — приблизно 450 танків і 450 бронетранспортерів і БМП. Але для того, щоб забезпечити згідно з їхніми нормативами штатного розкладу знову мобілізованих людей, їм потрібно, щоб промисловість працювала тільки на танки 6 років, а на БТР і на БМП 20 років”, — розповів військовий аналітик.
Уздовж лінії фронту в Запорізькій області противник продовжує зводити оборонні споруди. Експерти попереджають, що це не гарантія того, що, накопичивши ресурси, російська армія не піде в наступ на цьому напрямку.
“Тривають бойові дії по всій лінії фронту, але масованого наступу такого, який був наших військ біля Херсона або під Харковом, такі дії поки що не проводяться. Ми неодноразово говорили про те, що ми готуємо потужну наступальну операцію, це говорив глава нашої розвідки Буданов, про це говорив і Залужний, про це говорив навіть міністр оборони Резніков, тому вони не знають точно, де ми наступатимемо, тому про всяк випадок вони укріплюються по всіх можливих позиціях”, — коментує Гетьман.
На Волинському напрямку суттєвих змін немає, повідомляє Генштаб ЗСУ. Білорусь продовжує надавати свою інфраструктуру для навчання особового складу підрозділів і відновлення військової техніки російської армії. Ознак формування наступальних угруповань ворога немає.
Читайте також: Найгарячіша точка на фронті — Бахмут: що кажуть українські захисники та жителі (ВІДЕО)
Нагадаємо, за словами військового експерта, офіцера Армії оборони Ізраїлю Ігаля Левіна, українські військові тримають оборону і збирають сили для подальшого контрнаступу. Україна утримує свої території, включно з тими, які змогла відвоювати у російських окупантів.