У рейтингу верховенства права Росія опустилася на 113-е місце і знаходиться між Ліберією і Мадагаскаром. Це випливає із доповіді міжнародної організації World Justice Project. Зараз ситуація з правами у Росії найгірша з 2015 року, коли рейтинг було опубліковано вперше. І найгірші справи в країні з кримінальним правосуддям, передає FREEДОМ.
За дискредитацію російської армії у Федерації відкривають справи проти дитячих психологів. Людмила Петрановська у Росії відома і як публіцист. Тепер їй загрожує штраф до 50 тисяч рублів. Донос на неї написав прокремлівський активіст Віталій Бородін.
“Він стверджує, що Петрановська ще з 2014 року підтримувала Україну, говорила, що “загрози російській мові там немає”, а після початку “СВО” її різко засудила. І це підпадає під статтю дискредитації армії. Більше того, за словами Бородіна, Петрановська фінансується філією британського фонду Charity та американського AMWAY. А тому має ще бути визнана іноагентом”, — із повідомлення інтернет-видання Mash у Telegram.
У соцмережах Петрановська повідомила, що поки що перебуває в Грузії. Користувачі у коментарях порадили їй не повертатися “в цю безнадійну яму”.
Виїхати за межі Росії були змушені вже сотні громадян Федерації, зокрема через репресивні закони “про дискредитацію російської армії” та справи про фейки.
Після того, як трьох адвокатів Олексія Навального відправили до СІЗО, ще двоє змушені були виїхати за кордон. Наразі справою опозиціонера займається новий адвокат Леонід Соловйов.
“Думаю, далі буде планомірне зачищення адвокатури як такої. У Росії є багато адвокатів, але тих, хто готовий займатися, дуже маленький відсоток. Зараз ми, адвокати, фізично зможемо себе захистити, тільки якщо поїдемо, все кинемо та закопаємось. Але нам треба захистити те, що складає суть нашої роботи, тому що адвокати почали боятися”, — каже Соловйов.
Російський правозахисник Марк Фейгін зазначив, що у РФ 80 тисяч адвокатів.
“Усі ці справи повинні сприяти тому, що всі “вигладятся” до рівного стану. Вони і так здебільшого — це абсолютно лояльне середовище — 99 відсотків і маленький відсоток людей справді від совісті. Їх практично вже не залишилося ні в Росії, ні на волі”, — сказав Фейгін.
Російські суди з початку 2023 року засудили 21 особу в справі про поширення “фейків” про армію. Вісім — сидять за ґратами, троє засуджено умовно, десятьох оштрафовано. А засуджених за військові “фейки” за пів року більше, ніж за весь минулий рік — 2022 року вироки за цією статтею отримали 14 осіб.
Читайте також: Путінський режим тримає впевнений курс на побудову тоталітарної системи, — Полозов