Боррель закликає країни ЄС надати Україні більше систем ППО і допомогти їй у відновленні енергосистеми

Жозеп Боррель. Фото: uatv.ua

Країни Європейського Союзу мають надати Україні більше систем протиповітряної оборони та допомогти їй у відновленні енергосистеми. Про це сьогодні, 22 липня, перед зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Сьогодні є дві основні проблеми. Спробувати уникнути руйнування електроенергетичної системи. 70% енергетичних потужностей України зруйновано. Зараз літо, а взимку це перенести буде набагато складніше. Тому я закличу держави-члени надати більше підтримки, щоб відновити та замінити електромережі з більшою продуктивною здатністю. І друге — ППО. Одразу ж після візиту прем’єр-міністра Угорщини Орбана до Києва і до Путіна до Москви сталася руйнація дитячої лікарні. У неї влучила російська ракета, внаслідок чого є постраждалі серед дітей у цій лікарні. А значить, що необхідно більше протиповітряної оборони та більше потужностей з виробництва електроенергії. Це два заклики, на які державам-членам треба звернути увагу”, — сказав він. 

Боррель зазначив, що міністри закордонних справ країн-членів ЄС вислухають міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу.

“Потім я скличу закрите засідання, тільки для міністрів, для того, щоб обговорити те, що сталося протягом останніх тижнів, від візиту до Москви, Києва та Пекіна прем’єр-міністра Орбана, до виступу в Раді безпеки ООН його міністра закордонних справ, який звинувачує Євросоюз у тому, що він підштовхує до війни. Це абсолютно неприйнятно. ЄС підтримує Україну та бажає закінчити цю війну на підставі Статуту ООН. Ми обговоримо, як держави-члени оцінюють цю позицію країни, яка водночас має головувати в Європейському Союзі. Європейський Союз не закликає до війни, не на боці війни. ЄС перебуває у війні, захищаючи Україну перед агресією”, — сказав глава європейської дипломатії.

Читайте також: “Миротворче” турне Орбана: реакцію євродепутатів і позицію угорського політика оцінили експерти

Нагадаємо, візит прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії з так званою “місією миру” для України в Європарламенті оцінили негативно. Після червневих виборів євродепутати вже в новому складі 17 липня ухвалили першу резолюцію з офіційним засудженням дій Орбана, адже він діяв не просто як представник Угорщини, а як голова в Раді ЄС.

Прямий ефір