Боррель закликав країни ЄС збільшити і прискорити військову допомогу Україні — подробиці (ВІДЕО)

Жозеп Боррель. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель закликав країни ЄС збільшити і прискорити військову допомогу Україні. На його думку, проблеми з нестачею боєприпасів для Києва можна розв’язати, виконавши два пункти: наростити обсяг держзамовлень для оборонної галузі та переспрямувати експорт продукції європейського військово-промислового комплексу з третіх країн до України, інформує FREEДОМ.

Також Боррель за підсумками зустрічі з міністрами закордонних справ і оборони країн-членів Євросоюзу заявив, що плани надати Україні мільйон снарядів у березні наступного року залишаються політичною метою західних союзників. Він вважає, що виробничий потенціал оборонної промисловості Європи дає змогу поставити Україні необхідну кількість боєприпасів. Однак для безперебійного функціонування цієї галузі важливі державні замовлення у виробників.

“Наша промисловість, на думку Єврокомісії, володіє необхідними потужностями, до березня вона матиме потужність із виробництва 1 млн снарядів. Але більша частина йде на експорт, її необхідно переорієнтувати для України. Ми маємо надати галузі чіткі орієнтири. Їм потрібна передбачуваність і розуміння того, чого ми від них очікуємо”, — сказав глава європейської дипломатії.

Боррель нагадав, що станом на сьогодні виконано третину плану для України — поставлено понад 300 тис. боєприпасів. Він вважає, щоб допомогти Україні, виробники Євросоюзу мають переорієнтувати експорт продукції.

“Близько 40% продукції експортується до третіх країн. Отже, нестачі виробничих потужностей немає, проблема в тому, що вони відправляють свою продукцію на інші ринки. Тому, можливо, нам потрібно спробувати перевести це виробництво на пріоритетне для України”, — пояснив Боррель.

Своєю чергою, американський Інститут вивчення війни (ISW) в аналітичному звіті акцентує увагу на тому, що західні партнери заявили про нові зусилля щодо продовження надання Україні військової та фінансової допомоги.

13 листопада Німеччина оголосила про новий оборонний пакет, а панівна коаліція канцлера Олафа Шольца погодилася подвоїти військову допомогу Берліна Україні наступного 2024 року до 8 млрд євро.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс уклав рамкові контракти на суму 2,4 млрд євро.

Тим часом Палата представників США ухвалила законопроєкт про тимчасове подовження фінансування федерального уряду без витрат на допомогу Україні та Ізраїлю. Згідно із законопроєктом, до 19 січня продовжиться фінансування пріоритетних напрямів, зокрема оборонної галузі.

Президент США Джозеф Байден намагається переконати Конгрес виділити додаткову зброю Україні та Ізраїлю одним пакетом допомоги в розмірі 106 млрд дол., більш ніж половину цих коштів спрямують Києву. Але новий спікер Палати представників США Майк Джонсон наполягає на тому, щоб пакети допомоги Україні та Ізраїлю розглядалися Конгресом окремо, а український пакет був об’єднаний разом з асигнуваннями на безпеку кордону з Мексикою.

Читайте також: “Ми не можемо дозволити Путіну перемогти”: підсумки зустрічі міністрів оборони країн ЄС для України (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, міністри оборони країн ЄС зібралися у Брюсселі, щоб проаналізувати перспективи військової допомоги Україні та можливості збільшення обсягів цієї підтримки. Так сформулював мету цього засідання Ради міністрів ЄС на рівні глав оборонних відомств верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Прямий ефір