Боротьба зі шпигунством: можливості російської та української розвідок оцінив Маломуж

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

З часів Радянського Союзу Росія мала одні з найкращих засобів спеціального зв’язку — шифрування, дешифрування, радіоперехоплення, кібервійни, кіберрозвідки. Але свого часу українська розвідка, використовуючи потужні новітні системи, створила нову модель, яка перевищує можливості Росії, Британії, Франції та Німеччини. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він звернув увагу, що Росія має багато засобів спеціального зв’язку високого класу.

“Якщо глобально з нею боротися, звісно, потрібно залучити й наші, і іноземні можливості, особливо низку найпотужніших структур США. Це не тільки агентурна, але й технічна розвідка США, це Агентство національної безпеки, яке контролює мільярди ресурсів у світі — всі радіолокаційні системи, космічні, кібернетичні можливості та дешифрування. Я думаю, якраз тут можна об’єднати зусилля, і у нас для цього є домовленості з американцями”, — висловив думку Маломуж.

Також він повідомив, що Україні можуть допомогти в цьому питанні Великобританія, Німеччина, Франція, Ізраїль.

“Китай має теж певні непогані можливості, але гірші, ніж в інших країн. Китайці постійно намагалися отримати навіть в Україні нові розробки в цій сфері, але не отримали, тому пішли своїм шляхом”, — зауважив генерал армії України.

Маломуж вважає, що Китай не зможе допомогти Росії отримати пріоритет у розробці спецзасобів, оскільки в нього недостатньо високі технології для цього.

Читайте також: Україна збільшує радіус дії і покращує бойові можливості при атаках на російські військові об’єкти, — Романенко

Прямий ефір