Боротьба за ринок Африки та спроба розколоти ЄС: цілі зернової кризи РФ назвав міністр сільського господарства Литви

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Росія використовує свій вихід із зернової угоди та руйнування портової інфраструктури України для того, щоб зміцнитися на ринку зерна в Африці. Про це сьогодні, 25 липня, перед засіданням Європейської ради з сільського господарства та рибальства у Брюсселі (Бельгія) заявив міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас, передає кореспондент FREEДОМ.

“Вони використовують їжу як зброю. Друге, звісно, вони виборюють африканський ринок. Росія та Україна — конкуренти й в економіці. Тому що Росія теж є великим експортером продуктів в африканські країни”, — сказав він.

Ще однією метою Росії, на думку литовського міністра, є спроба розколоти єдність Європейського Союзу на підтримку України. Руйнування морського “зернового коридору” неминуче призводить до необхідності збільшити сухопутне перевезення зерна через країни-сусіди України. Вони ж не завжди можуть його прийняти, побоюючись, що така кількість іноземного зерна може вплинути на добробут місцевих сільгоспвиробників.

Водночас міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив, що Європейський Союз шукатиме нові шляхи для експорту українського зерна та розгляне можливість запровадження субсидій для його перевізників.

“Литва також зробила пропозицію щодо Балтійського маршруту для того, щоб провести транспортування та експорт українського зерна”, — сказав він.

За словами міністра, вже зараз є бачення того, як можна спростити процедуру транспортування українського зерна до портів ЄС.

“Перемістити митне оформлення та фітосанітарну процедуру з фізичного кордону до портів ЄС. У нашому випадку це буде Клайпеда чи латиський порт Лієпая. Друге, це розробити субсидії для європейських перевізників, конкретно залізничників, щоб субсидувати транспортування українського зерна до портів ЄС”, — пояснив Кястутіс Навіцкас.

Нагадаємо, раніше перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран заявив, що після виходу із зернової угоди Москва спробує запропонувати світові дешеве російське продовольство, зокрема зайти на ринки України в Африці.

Прямий ефір