Напередодні перепризначення китайського лідера у Сі Цзіньпіна з’явився конкурент. Він критикує лідера компартії за антиковідну політику та напружені відносини зі США, інформує FREEДОМ.
Напередодні 20-го з’їзду Комуністичної партії Китаю, який відбудеться у жовтні, з’явилися чутки про конкуренцію за лідерство у Піднебесній. Під час з’їзду планується перепризначити Сі Цзіньпіна секретарем центрального комітету компартії та головою КНР — це може стати його третім терміном як лідера країни.
“Якби прийшов більш дружній для заходу лідер із китайської політичної еліти, то це означало б, що Китай проводить більш вивірену політику, не конфронтаційну щодо США. Це була б можливість демократизації держави”, — каже керівник секції Азійсько-Тихоокеанський регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта.
Головним конкурентом Сі Цзіньпіна називають нинішнього прем’єра КНР Лі Кецяна. Він критикує голову компартії за антиковідні заходи, що підривають економіку країни, та складні відносини зі Сполученими Штатами. Кандидати навіть влаштували щось подібне до передвиборчої кампанії — проїхалися різними регіонами Китаю.
“Важко говорити про наявність якоїсь передвиборчої кампанії, тому що в цілому вони борються винятково за те, хто буде вождем, а не говорять про якісь ідейні моменти”, — зазначає головний координатор Freedom Hong Kong Centre Артур Харітонів.
Та й крісло вождя Лі Кецян не світить, вважають експерти, його нібито політичні амбіції — лише “пил в очі”. Адже з реальними конкурентами Сі Цзіньпін розбирається швидко і жорстко. Усіх неугодних режиму людей передбачливо компартія охрестила корупціонерами та навіть вигадала гучну назву для масових арештів.
Зміцненням авторитарного режиму стурбовані США, подібна політика компартії може ввести Китай у війну.
Експерти вважають, що військові дії Китай може розгорнути на Тайвані, цю країну КНР вважає своєю територією, але поки що Піднебесна не готова до цього технологічно. Погасити китайські військові амбіції може й перемога України над Росією. Адже у компартії це сприймуть як перемогу демократії над авторитарним режимом.
Читайте також: Глобальні амбіції Китаю: які цілі має держава і як вони пов’язані з війною РФ проти України