Боротьба з п’ятою колоною і немає недоторканних: арешти Шуфрича і Коломойського прокоментував Фесенко

Фото: ssu.gov.ua, колаж: uatv.ua

Два великі арешти — Ігоря Коломойського та Нестора Шуфрича — відбулися в контексті боротьби з корупцією в Україні. Але не тільки. Про це сьогодні, 24 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Щодо Шуфрича, то це, звичайно, боротьба з п’ятою колоною. Шуфрич був народним депутатом від “Опозиційної платформи — За життя”, а ще раніше був помітною фігурою і в Партії регіонів, ще була Соціал-демократична партія об’єднана на чолі з Медведчуком. Шуфрич давній соратник Медведчука. І коли Медведчука було затримано за підозрою в державній зраді, багато хто ставив запитання — а де Шуфрич? Чому немає якихось дій щодо Шуфрича? Можливо, накопичувався матеріал, Служба безпеки України відстежувала чи були контакти Шуфрича, чи не були. Коли вони, я думаю, накопичили достатньо матеріалу для пред’явлення обвинувачення, тоді й пред’явили обвинувачення Шуфричу. Тому там, звісно, насамперед обвинувачення в держзраді”, — сказав він.

Щодо Коломойського, на думку політолога, — це дуже значуща ситуація, тому що йдеться про одного з найвідоміших, найвпливовіших у недавньому минулому українських олігархів, який впливав і на українську економіку, і на українську політику.

“І який, теж зазначу, близько 20 років, трохи менше, контролював кілька державних компаній, компаній, де держава була головним акціонером, а компанії Коломойського були міноритарними акціонерами. Але водночас він контролював ці компанії, на них заробляв. І було допущено дуже серйозні зловживання. Фактично державні ресурси використовувалися в приватних цілях. Саме тому вже за нинішнього президента України, за Володимира Зеленського, було відкрито кримінальні справи проти Коломойського. Хоча теж парадокс: опоненти Зеленського, коли були ще президентські вибори 2019 року, закидали йому, що він працюватиме в інтересах Коломойського, а виявилося, ні. Виявилося навпаки — коли є інтереси держави, то тут відбувається, скажімо так, активна робота”, — розповів Фесенко.

Він нагадав, що в історії Коломойського не одна справа, а одразу кілька щодо різних зловживань.

“Це показує, що немає недоторканних зараз, зокрема серед представників великого бізнесу. А в контексті україно-американських відносин це значуще в тому сенсі, що стосовно Коломойського були свого часу санкції з боку США, а також є розслідування стосовно компаній, пов’язаних із Коломойським і його бізнес-партнерами у США. Щоправда, зазначу те, що є багато чуток, що нібито США вимагають екстрадиції Коломойського, цього немає”, — каже політолог.

Він додав, що така вимога є щодо Фірташа.

“Фірташ в Австрії перебуває, і там процеси йдуть від 2014 року щодо цього. Щодо Коломойського таких вимог немає. Але у США вітали те, що були проведені ці кримінальні справи, активні слідчі дії, були пред’явлені звинувачення Коломойському. Це один із проявів активної боротьби з корупцією, де йдеться про зловживання приватного бізнесу з майном і ресурсами державних компаній України”, — підсумував Володимир Фесенко.

Читайте також: Боротьба з корупцією та перевірки постачання озброєння — про напрямки активної співпраці між Україною та США розповів Фесенко

Прямий ефір