Боротьба з мігрантами у РФ призведе до дефіциту робочої сили на ринку праці — думка

Ілля Несходовський. Фото: uatv.ua

У РФ термін укладання трудових договорів із мігрантами планують обмежити двома роками. Мігранти у Росії переважно виконують низькокваліфіковані роботи, які погано оплачуються. Втративши мігрантів на ринку праці, не буде кому виконувати низку необхідних робіт, на які росіяни йти не хочуть. Постраждають сфера обслуговування, будівельний бізнес тощо. Про це сьогодні, 3 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.

“Виступаючи проти мігрантів, вони фактично “рубають сук, на якому сидять”. Бо якщо мігранти поїдуть, то в будівельній галузі їх нема ким замінити. Відповідно, цей напрямок погіршуватиметься. Ми бачили, скільки відбувалося різноманітних аварій у сфері житлово-комунального господарства. І у цій сфері буде ще гірше. Не вистачатиме двірників, прибиральників”, — сказав він.

Економіст підкреслив, що на ті роботи, які низько оплачуються, росіяни йти не хочуть, а втративши мігрантів, Росія зіткнеться з проблемою — їх не буде ким замінити.

“Рівень оплати праці на низькокваліфікованій роботі мінімальний. Люди, котрі там працювали, працювали на мінімальному рівні. Росіянин на таку зарплату не піде, вона його не задовольнятиме. Та й плюс там треба працювати. Це означає, що на дуже важливі професії, такі як прибирання вулиць, обслуговування комунального господарства, просто не буде людей. Ця тенденція зберігається”, — пояснив він.

Читайте також: Росії навряд чи вдасться розв’язати питання з величезним дефіцитом кадрів на тлі масового відтоку гастарбайтерів, — економіст

Прямий ефір