У Росії після того, як вона розпочала війну в Україні, почастішали випадки знесення пам’ятників іноземним військовим чи репресованим. За повідомленнями ЗМІ, можна нарахувати щонайменше 15 таких випадків — було знесено 11 пам’ятників репресованим іноземцям та чотири пам’ятники іноземним військовим. Цю тему сьогодні, 28 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ обговорили з російською журналісткою, директором фонду “Русь сидящая” Ольгою Романовою.
Вона зазначила, що це війна з мертвими та живими.
“Мешканці невеликих містечок та селищ почали самі зносити пам’ятники. У Якутії знесли пам’ятну стелу розстріляним полякам. Просто йде війна з мертвими, яка насправді війна із живими. Тому що люди, які зносили пам’ятник полякам, говорили про те, що приїжджали поляки до цього пам’ятника, щоб поклонитися своїм співвітчизникам, які тут, у далекому Сибіру, були розстріляні. І місцевих жителів це почало дратувати. Тобто раніше не дратувало, а стало дуже дратувати”, — розповіла Романова.
Також це війна з пам’яттю та заперечення покаяння за вчинене в минулому, вважає журналістка.
“Це насамперед заперечення покаяння як минулого, так і майбутнього. Це те, що “ми завжди маємо рацію, ми народ-імперець, який завжди має рацію, який завжди повчає всіх інших, як треба жити, який, безумовно, вважає себе єдиним носієм істини на землі та носієм правди і ніколи не помиляється”. Це така прихована терапія для власної психіки перед новим покаянням, яке буде неминуче”, — вважає Романова.