Бойові дії в районі Бахмута кардинально змінили плани військової верхівки РФ щодо подальшого наступу, — Грабський

Українські захисники працюють по російських окупантах. Фото: Facebook/3 окрема штурмова бригада

У Бахмуті Донецької області Сили оборони України стримують і відтягують сили російських окупантів, не даючи їм переміститися на інші напрямки. Це місто продовжує відігравати важливу роль у стратегічному розвитку ситуації на всій лінії фронту. Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 серпня.

“Військові історики в майбутньому, можливо, дадуть оцінку діям українських військ під час Бахмутської оборонної операції. Але те, що сьогодні вже можна сказати, — бойові дії в районі Бахмута серйозно, якщо не сказати кардинально змінили плани російської військової верхівки щодо проведення якихось наступальних дій”, — сказав експерт.

Він нагадав, що з кінця листопада минулого року українські військові керівники, експерти говорили про наявну загрозу повторного нападу військ РФ з території Білорусі. І саме Бахмут, його героїчна оборона українськими захисниками, дозволила ліквідувати цю загрозу, вважає Грабський.

Другий, не менш важливий аспект, на який звернув увагу експерт, — це фактичне знищення ПВК “Вагнер”.

“Такий важливий елемент російської військової машини, як ПВК “Вагнер”, можна його розглядати як армійський корпус, був фактично знищений під Бахмутом. І залишки цього корпусу були виведені навіть із лінії фронту. Це колосальна перемога, позаяк основою дій військ, показником ефективності та результативності їхніх дій є знищення противника. Нам у результаті напруженої і відчайдушної оборонної операції проти переважаючих сил противника вдалося розгромити такий важливий, один із найбільш боєздатних елементів російської армії”, — наголосив гість ефіру.

На сьогодні, каже Грабський, Бахмутська операція триває, вона входить у свою логічну фазу, коли ЗСУ, зупинивши наступ противника, розгромивши його наступальний потенціал, створили передумови і перейшли в контрнаступ, вибиваючи ворога з тих позицій, які він захопив і намагається утримувати.

“Зараз Бахмут зі стратегічного погляду, як локація, має таке значення: ми своїми наступальними діями стримуємо противника, не даємо йому можливості перекинути додаткові резерви військ на інші напрямки. Бахмут для росіян став такою точкою тяжіння, куди він кидає достатньо навчені та вмотивовані підрозділи, щоб не допустити прориву і залишення цієї локації. Це відіграє колосальну роль для дій українських військ на півдні”, — зазначив військовий експерт.

У такий спосіб у Бахмуті українські військові відтягують противника і не допускають його переміщення на посилення Південного напрямку, що дає змогу ЗСУ далі й далі прориватися на півдні, доповнив Грабський.

“Бахмут відігравав і продовжує відігравати важливу роль у стратегічному розвитку ситуації на всій лінії фронту”, — резюмував він.

Читайте також: Головна проблема у російській армії — особовий склад: оцінка ситуації на Бахмутському напрямку від ЗСУ

Прямий ефір