Україна офіційно оголосила, що візьме участь в Олімпіаді-2024. У Міністерстві молоді та спорту зазначили, що ці Ігри мають особливе значення для країни, повідомляє FREEДОМ.
“Це можливість показати світу нашу волю та силу духу. Гасло України на Олімпійських іграх: The Will to Win (“Воля до перемоги”). Цього разу для України Олімпіада — це насамперед великий екран до світу. Ми маємо нагадати, що Україна є, бореться та здатна перемагати. Сам факт, що в Парижі виступають під українським прапором, є великим проявом сили волі”, — йдеться в публікації на сайті Мінспорту.
Доцільність імовірного бойкоту Україною та її союзниками Ігор у Парижі почали обговорювати після того, як у грудні 2023-го Міжнародний олімпійський комітет (МОК) допустив росіян та білорусів до Олімпіади в нейтральному статусі. Серед вимог — не підтримувати війну Росії проти України, не бути співробітником силових структур й окупаційної армії та не вживати допінг. До слова, до представників ЗМІ з Росії висувають такі самі вимоги, як і до так званих нейтральних спортсменів. Крім того, МОК каратиме росіян та білорусів за політичні висловлювання на Іграх.
“Вони можуть брати участь індивідуально — як нейтральні спортсмени без визначення, що вони належать до певної країни, тобто країни-агресора або Білорусі. Вони мають бути у спеціально зшитій формі — вона буде зшита без ознак національної приналежності. Не виконуватиметься національний гімн, не підійматиметься прапор або не здійснюватиметься інша ідентифікація, що стосується цих країн”, — сказав колишній міністр молоді та спорту України (2014-2019 рр.) Ігор Жданов.
Атлети з України — бажаний об’єкт провокацій для росіян, заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра молоді та спорту України Матвій Бідний. За його словами, щоб зменшити ризик виникнення ситуацій, якими може скористатися російська пропаганда, у регламенти майже всіх видів спорту внесли корективи. Так, українські спортсмени уникатимуть прямих контактів із так званими нейтральними. Вони не зобов’язані тиснути їм руку та демонструвати інші знаки поваги. Але змагатися проти них українцям доведеться.
“Нам потрібно їхати на Олімпіаду, нам потрібно завойовувати медалі, нам потрібно підіймати престиж нашої України на міжнародній арені, в міжнародному спорті. Нам потрібно, щоб наш прапор підіймався на Олімпійських іграх, звучав гімн. Якби ми бойкотували, ми б зламали долі багатьох наших спортсменів. Якщо вони не їдуть, наступного разу вони вже можуть не потрапити. А по-друге, Україна не брала б участі, але брали б росіяни…”, — зазначив Жданов.
Спортивна дипломатія давно стала невіддільною частиною міжнародних відносин. Згідно з результатами звіту про сприйняття України в світі у 2023 році від громадської організації Brand Ukraine, світова спільнота почала цікавитися Україною не лише через війну, але й завдяки таким темам як спорт та культура. Тому Олімпійські ігри-2024 — це чергова можливість для країни заявити про себе.
“Для українців перспектива участі в Олімпіаді спортсменів із Росії та Білорусі залишається неприйнятною. Попри це, Україна вирішила не відмовлятися від власної участі в Олімпійських змаганнях, адже міжнародні змагання мають особливе значення. Міжнародний спорт — це галузь “народної дипломатії”. Блискуча перемога українського боксера Усика 18 травня свідчить про великий потенціал спортивних змагань у привертанні уваги та завоюванні симпатії світу до України”, — йдеться у публікації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки в Telegram.
Унаслідок російської агресії в Україні зруйновано понад 500 об’єктів спортивної та понад 100 — молодіжної інфраструктури. Від початку повномасштабної війни з фронту на щиті повернулися вже 456 атлетів — і це лише ті, хто мав стосунок до національних збірних команд України.
Читайте також: Олімпіада-2024 відбудеться без перемир’я — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Жан Беленюк сказав в ефірі FREEДОМ, що російські спортсмени незадоволені, що доведеться виступати на Олімпіаді-2024 у Парижі під нейтральними прапорами, а ось білорусам байдуже, під яким прапором брати участь у міжнародних змаганнях.