Масові обстріли України — досить серйозна загроза з боку РФ. Для наступної масованої атаки по Україні агресор може готувати близько 400 ракет. Очікувати удару можна в будь-який день. Основними цілями атаки залишаються об’єкти енергетичної інфраструктури. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
За його даними, загалом же у РФ залишилося приблизно 120 балістичних ракет для ОТРК “Іскандер” і по 200 високоточних далекобійних ракет Х-101 і Х-555. Тобто ЗС РФ витратили вже понад половину своїх ракетних запасів.
“На початок повномасштабного вторгнення у них було 900 ракет “Іскандер”, які були готові, вони готові були використовувати балістичні ракети. Вони використали вже 700, залишилося у них близько 120 цих ракет. Щодо Х-101 і Х-555 — це високоточні ракети далекобійні. У них було 500 Х-555 і 444 Х-101, їх залишилося 200 із чимось кожного. Тобто витрачено понад половини тих і тих ракет. Ракет, які давно витрачено, Х-22 — це малоточні ракети. З того, що залишилося, залишилося багато ракет, які вони переробили із зенітно-ракетного комплексу С-300 на балістичну ракету, але вона не дуже далекобійна, вона може стріляти залежить від того, яка модифікація ракети, але максимум до 200 км. Тобто вона не зможе атакувати, припустимо, якісь населені пункти в центрі України”, — повідомив Гетьман.
Також військовий аналітик розповів про тактику, яку використовує російська армія.
“Вони запускають сотню ракет, і ми знаємо, вже всі чули про те, що готується черговий масований удар. До того ж кажуть, що запускатимуться не 100 ракет, а два рази по 100 в один день і за кілька днів знову два рази по 100, тобто готують 400 ракет. В Енгельсі в аеропорту проводяться вже заправлення літаків. Якийсь рух там спостерігається. Очікувати можна в будь-який день, може, навіть сьогодні-завтра, що така атака відбудеться. Малоточні ракети Х-22, навіть Х-55 це 60-го року ракети, ще які Україна в 1998 році передала за зменшення ціни на газ, передали ми 575 ракет. Ось ці ракети відволікають наші засоби ППО. А високоточні ракети, особливо “Кинджали”, якщо вони їх використовуватимуть, близько 40 штук всього їх було. Це гіперзвукова ракета, яка летить дуже швидко, і вона дуже важко перехоплюється. Є ймовірність того, що якась частина цих ракет, особливо високоточних, які прикриватимуться неточними ось такими літаючими стовпами, болванками ось цих Х-22 та інше, ці ракети можуть влучити знову в критичну інфраструктуру нашу”, — заявив він.
За словами Гетьмана, Росію цікавлять українські енергопостачальні станції, теплостанції. Також агресору вигідно використовувати відносно дешеві дрони-камікадзе, вони допомагають проривати українську систему ППО.
“Вони трохи ще вдосконалили свою тактику — запускають дрони Shahed 136, які можуть літати досить далеко, на кілька сотень або тисяч кілометрів. З огляду на те, що наші розподільчі станції, підстанції, вони не так захищені, як генерувальні ТЕЦ, гідростанції. Тому для того, щоб зруйнувати теплоелектростанції, “Шахедів” не вистачить. Треба влучання високоточних ракет Х-101 або Х-555. До того ж не однієї, а одразу двох-трьох і більше ракет. Тоді можна завдати якоїсь шкоди. А підстанцію будували вже не в часи холодної війни, коли розраховували, що можливий буде атомний удар, і робили дуже міцними ці конструкції (ТЕЦ і гідростанції), то розподільчі станції не так сильно укріплені, тому “Шахед” може завдати шкоди достатньої для того, щоб потім місто або якась територія перебувала довго без електропостачання, без води, без усього”, — підсумував військовий аналітик.
Читайте також: Ракетні удари по Україні не припиняться ніколи, Росія отримує запчастини для виробництва контрабандою, — Коваленко
Нагадаємо, на думку наукового співробітника американського аналітичного центру Atlantic Council (“Атлантична рада”) Пітера Дікінсона, від російських ракетних атак Україну може захистити не лише зброя, а головне — дозвіл Заходу використовувати цю зброю для ударів територією РФ.
Читайте також: Ракети — ядерні пустушки запускає Росія по Україні — про нову тактику противника розповів Ігнат