Близько 400 медпрепаратів стали дефіцитними у РФ — хто залишився без ліків (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

78% російських медиків нарікають на дефіцит ліків. Результати соцопитування оприлюднила професійна спільнота “Лікарі РФ” (“Врачи РФ”, — рос.). Понад 900 респондентів — лікарів різних спеціальностей з усіх російських регіонів — назвали близько 400 найменувань дефіцитних ліків. Серед препаратів, яких бракує, кожен п’ятий — життєво необхідний. В обмеженому доступі в Росії антибіотики, препарати для терапії цукрового діабету, антидепресанти, нейролептики та протисудомні ліки, повідомляє FREEДОМ.

В аптеках Москви та Московської області, Санкт-Петербурга та Ленінградської області, Волгограда, Воронежа, Самари, Саратова, Іжевська, Нижнього Новгорода, Казані, Краснодара, Новосибірська та Сочі закінчився препарат “Уромітексан” виробництва американської компанії Baxter. Він застосовується для лікування онкохворих. Не спрацювало й розхвалене імпортозаміщення — в аптеках тепер не знайти його російського аналога.

“Востаннє відомості про “Уромітексан” надійшли до автоматизованої інформаційної системи Росздравнагляду у квітні 2023 року. Усього за минулий рік у Росію імпортували 6 900 упаковок “Уромітексану”. Це у вісім разів менше порівняно з 2022 роком і майже у сім разів менше, ніж 2021-го. Собівартість його виробництва зростає на тлі інфляції та здорожчення логістики, а оперативно підвищити ціну на “Уромітексан” Baxter в Росії не може, оскільки препарат входить до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів, і його вартість регулює держава”, — пише видання The Insider.

Під загрозою — життя росіян, хворих на діабет. Держзакупівлі швидкодійного інсуліну з січня до березня 2024 року знизилися на 70% порівняно з аналогічним періодом 2023-го. Відразу у кількох великих містах РФ зник ще один життєво необхідний препарат — “Діцінон”. Його застосовують як у таблетках для профілактики та лікування капілярних кровотеч, так і у вигляді розчину для ін’єкцій під час операцій.

На дефіцит ліків для тяжко хворих дітей скаржаться лікарі одразу у кількох регіонах країни. На умовах анонімності повідомляють, що зверталися до прокуратури та Слідчого комітету РФ — ситуація не змінилася.

“Ахова ситуація з ліками для дітей-інвалідів! Якщо рік тому забезпечення ще ледь-ледь дотягувало до 50%, то з настанням нового року ліків просто немає зовсім! Звертаєшся до аптеки — там на МОЗ кивають, йдеш до МОЗ — кивають на регіональну владу. А в результаті закупівель немає і ліків немає. Як це розуміти, що дітей-інвалідів взагалі без ліків залишили?!” — сказала співробітниця російського медичного закладу на умовах анонімності виданню “Сибір.Реалії”.

У громадському русі “Пацієнтський контроль” заявляють про дефіцит ліків для пацієнтів із ВІЛ. Активісти звернулися до МОЗ РФ. Учасники руху стверджують, що частина аукціонів для закупівлі необхідних препаратів між відомством та постачальниками не відбулася. Виробники не подають заявки через те, що МОЗ, як кажуть у “Пацієнтському контролі”, занижувало ціни на ліки.

“Указом президента Росії 2024 рік оголошений Роком сім’ї, і здається логічним, що особливу увагу буде приділено багатодітним сім’ям. Але ні. До нас звернулася мати п’ятьох дітей зі Свердловської області: їй уже кілька разів змінювали схему АРВ-препаратів. Під час вагітності пацієнтка пила “Ралтегравір”. Однак після пологів препарат замінили на “Лопінавір”/”Ритонавір”, пославшись на дефіцит. На жаль, ця заміна не підійшла — вірусне навантаження стало визначеним. Дівчина попросила заміну, і їй видали “Дарунавір” + “Ритонавір”. На цій терапії підвищився холестерин і почалися проблеми зі шлунково-кишковим трактом”, — повідомляє сайт “Перебои.Ру”.

Прогнозується, що найсучасніших та найефективніших ліків, що розробляються фарміндустрією, росіяни найближчими роками не побачать.

“Протягом найближчих 10 років через те, що всі іноземні фармкомпанії зупинили фактично свій розвиток на території Росії, російські пацієнти не отримають 300 нових ліків, які ймовірно за ці 10 років розроблять. Звісно, це будуть найсучасніші, найновіші, найефективніші ліки, але їх, ймовірно, на російському ринку не буде”, — прокоментував ведучий телеканалу “Настоящее Время” Олексій Александров.

Понад половина опитаних лікарів із Росії скаржаться і на проблеми з медичною технікою. Найчастіше в російських лікарнях не вистачає апаратів для КТ, МРТ, ШВЛ та УЗД та деталей до них. При цьому 64% медиків упевнені: у всьому винні західні санкції, запроваджені щодо держави після початку повномасштабної війни проти України. Такі дані надає спільнота “Лікарі РФ”.

Читайте також: Інсулін, антибіотики та вакцини: дефіцит життєво важливих ліків продовжує наростати в Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір